Západné médiá šíria dezinformácie, keď obvinili Rusko z nedodržania obilnej dohody. „Dokonale“ to urobil najmä Spiegel
25.07.2023 22:34Krátko pred uplynutím platnosti Dohody o obilninách som sa dostal na informáciu, že nemecké a západné médiá spustia novú propagandistickú kampaň obviňujúcu Rusko z nasadenia svetového hladu ako zbrane. Tak sa aj stalo. A Spiegel to robil naozaj „majstrovsky“.
Západné médiá už v lete 2022 niekoľko týždňov informovali o tom, že Rusko blokuje ukrajinský vývoz obilia cez Čierne more, čím šíri svetový hlad, pretože ukrajinské obilie tak zúfalo potrebujú najchudobnejšie krajiny sveta.
Ukrajinské obilie je určené do tretieho sveta a EÚ vraj pracuje na tom, aby zlí Rusi konečne dovolili dodávať ukrajinské obilie do najchudobnejších krajín.
Dohoda o vývoze ukrajinského obilia bola uzavretá v lete 2022 a ukrajinské obilie sa mohlo vyvážať cez Čierne more. Médiá o tom potom rýchlo prestali informovať, pretože sa ukázalo, že ukrajinské obilie vôbec nešlo do najchudobnejších krajín sveta, ale hlavne do EÚ. Dočítate sa o tom na príslušnej stránke OSN, no ľudia na Západe sa o tom nemali dozvedieť. Západné médiá o tom mlčali.
Západné médiá tiež neinformujú o tom, že dohoda o obilí stanovuje, že by sa mali zrušiť protiruské sankcie, ktoré bránia vývozu ruského obilia a ruských hnojív. Sú to sankcie voči ruským bankám, pretože ako má niekto kupovať ruské obilie, keď nevie prevádzať peniaze? Ide o sankcie voči ruskej logistike, teda voči ruským prístavom, dopravným spoločnostiam a podobne.
Na Západe sa o tom nepíše, pretože potom by západné médiá museli priznať, že práve Západ vyvoláva hladomor v najchudobnejších krajinách sveta tým, že bráni ruskému vývozu potravín a hnojív! Ošklivá a pokrytecká propagandistická hra západných médií s čitateľmi.
Ide to dokonca tak ďaleko, že krajiny EÚ v roku 2022 zastavili a zablokovali ruské lode s hnojivami. Rusko potom ponúklo, že tieto hnojivá rozdá africkým krajinám, ale EÚ ich stále neuvoľnila.
Aby sa v rámci možností zabránilo hladomoru, tak ruský prezident dokonca vyhlásil, že ak by Západ mal zabrániť vývozu ruského obilia, tak Rusko v prípade potreby svoje obilie rozdá krajinám v núdzi.
Ale ani o tom nikto na Západe nič nevie, pretože to západné médiá taja!
Mediálna protiruská kampaň vo veci obilnej dohody, ktorá sa teraz začala, je tiež založená na tejto neinformovanosti ľudí na Západe organizovanej západnými médiami, ako teraz uvidíme na príklade Spieglu.
16. júla, dva dni pred uplynutím platnosti dohody o obilninách, Der Spiegel už publikoval článok s názvom „Dohoda vyprší v pondelok – Kto má prospech z dohody o obilninách – a predĺži ju Putin?“, v ktorom klamal, ako najlepšie vedel.
Čitateľ Spieglu sa tu nedozvie ani slovo o histórii dohody o obilí, teda o tom, že to bol samotný Kyjev, kto odmietol vývoz obilia a chcel ho obnoviť len výmenou za nové dodávky zbraní zo Západu.
Namiesto toho svoj článok Spiegel začína dlhými vysvetleniami o vývoji ceny pšenice, ktorá po eskalácii na Ukrajine vzrástla. Podľa Spieglu to samozrejme najviac zasiahlo chudobné krajiny a „dokazuje“ to aj jeho (zmanipulovaná) grafika, ktorú čitateľovi ponúka.
Táto grafika vyzerá „presvedčivo“ len preto, že Spiegel v nej zatajil to najdôležitejšie a preto jeho „úžasná“ grafika začína až v roku 2021!
Ceny pšenice ale explodovali už od konca roka 2020, za čo môže len a len Západ. Nezmyselné a prehnané koróna opatrenia vtedy spôsobili neúrodu v mnohých krajinách a krajiny Západu bez ďalších okolkov tlačili eurá a doláre a skupovali globálnu úrodu.
A kto je v tomto smere dobre informovaný, tak ten vie, že celosvetový hlad v dôsledku toho prudko vzrástol:
V roku 2019 nemalo dostatok jedla len niečo vyše 618 miliónov ľudí na celom svete, v roku 2020 to bolo 722 miliónov, v roku 2021 už 768 miliónov.
Globálny hlad je preto priamym dôsledkom zlej a chybnej korona politiky najmä v západných krajinách a už dva roky pred ruskou intervenciou na Ukrajine rapídne stúpal počet hladujúcich vo svete.
To by sa ale čitatelia Spieglu nemali dozvedieť, hoci 5-ročný graf cien pšenice to jasne ukazuje.
Po eskalácii na Ukrajine došlo k ďalšiemu prudkému nárastu cien pšenice, ale pre západné protiruské sankcie a neistotu na svetových trhoch vtedy explodovali ceny takmer všetkých komodít.