Z mojej knihy Tajuplný kozmos - Tajomstvo prastarého „Čierneho mesta" - Char Choto
15.07.2015 23:36
V čínskej tlaci sa zjavil v šestdesiatych rokoch minulého storočia kratucký clánocek, ktorý informoval o tom, že v priebehu posledných asi sto rokov nazbieral znacný pocet Cínanov žijúcich na južnom okraji púšti Gobi niekolkotisíc záhadných tmavých sklovitých predmetov kosákovitej formy, ktoré si vykladajú vo svojich príbytkoch na význacné miesta ako vzácnu pamiatku na dávnych predkov.
Vlastnosti týchto predmetov sú mimoriadne podivuhodné a nevysvetlitelný ostáva aj ich pôvod a vznik. Všetky boli nájdené v prastarých pozostatkoch záhadného mesta Char Choto, ktorého vek odhadujú odborníci na 12 000 rokov. V meste bola objavená štvorcová šachta, hlboká 1850 metrov, kde sa údajne nachádza ešte velké množstvo spomenutých „sklovitých kosákov". Šachta je dokonale pravidelná a vedie do hlbky po perfektnej kolmici, pricom jej steny sú hladké ako sklo. Ked sa „sklovité kosáky" vyhodia do vzduchu na spôsob bumerangu, prejavujú podivné, priam nemožné vlastnosti. Prostredníctvom ich ohniska nastane taká intenzívna reflexia slnecného svetla, že je skoncentrované do nesmierne úzkeho lúca vysokej energie, spalujúceho zemský povrch?! Už táto skutocnost je velmi zvláštna; ovela zarážajúcejšia a nevysvetlitelná je však ich nasledovná vlastnost. V priebehu ich letu vzduchom sa vytvorí v každom z nich zobrazenie predmetu pripomínajúceho teleso cigarovitého tvaru vznášajúce sa na padáku (!?) a postava humanoidného tvaru, s hlavou podobnou obrovskej hruške.
Zatial sa nikomu nepodarilo vysvetlit, o aký fenomén tu ide. Je možné, že obrazy sú „vpracované" do nejakého, nám neznámeho materiálu (ako súcasti „kosákov"), v ktorom ostávajú v normálnom stave nášmu oku neviditelné. Objavia sa až potom, ked sa záhadné predmety pohybujú istou rýchlostou vzduchom, pricom zachytávajú väcšie množstvo fotónov svetla, takže eventuálne to je dôvodom, že ich môžeme pozorovat (v tejto súvislosti si spomenme na „vbalené" a „vybalené" kozmické poriadky, o ktorých sme už podrobne hovorili v predošlej kapitole).
O „Ciernom meste" kolovali medzi ludmi dlho len legendy a nikto nevedel s istotou, ci mesto naozaj aj existuje. Napokon predsa len bolo objavené. Nachádza sa približne 400 kilometrov severovýchodne od mesta Jin Kuan, vo vzdialenosti asi sto kilometrov od mongolsko-cínskych hraníc. Ludia žijúci v bezprostrednej blízkosti jeho starých ruín sa mu úzkostlivo vyhýbajú a svoj strach pred ním zdôvodnujú nejakými cudesnými a strašnými vecami, ktoré sa tam vraj volakedy velmi dávno udiali.
V priebehu posledných 150 rokov sa v oblasti „Cierneho mesta" Char Choto realizovali viaceré archeologické vykopávky, ktorých sa okrem Cínanov zúcastnili najmä Rusi a Americania. Znalci tvrdia, že obzvlášt ruský profesor Kozlov, ktorý tam kopal pocas viacerých rokov zaciatkom nášho storocia, našiel mnohé záhadné artefakty. Všetky jeho nálezy boli odtransportované do Ruska a dodnes nie sú katalogizované a ani k nim neexistuje nijaká oficiálna vedecká správa.
Do dnešného dna nie je zodpovedaná ani otázka, ako a preco vznikla už spomenutá mysteriózna, takmer dva kilometre hlboká šachta. Okolo samotnej púšte Gobi, nachádzajúcej sa zcasti na území Cíny a zcasti na území Mongolska, sa nazhromaždilo nespocetné množstvo podivných mýtov a legiend. Medziiným existuje legenda, ktorá hovorí, že pod púštou Gobi sa nachádza mysteriózna podzemná ríša menom Agharti, pozostávajúca z rozsiahleho tunelového systému. Odtial je možné - tak tvrdí legenda - dosiahnut ktorýkolvek kontinent a každú krajinu našej planéty.
Anglický plukovník James Churchward, ktorý bol aj archeológom, tvrdil, že išlo o akúsi ústrednú centrálu svetovej moci. Churchward bol presvedcený, že v oblasti dnešnej púšti Gobi, ktorá volakedy v dávnych dobách bola zelenou a úrodnou krajinou, žil dávno pred Cínanmi a Mongolmi záhadami opradený národ Uighurov.
Nie je podivné v súvislosti so záhadnými sklovitými kosákovitými predmetmi, že Cínania poznali tajomstvo výroby skla ako prví na svete, a to dokázatelne už pred viac ako tritisíc rokmi? Nikto však nemôže vylúcit hypotézu, že ho poznali už ovela dávnejšie a že tajomstvo jeho produkcie poznajú dokonca už dvanásttisíc rokov, pricom to súvisí s existenciou „sklovitých kosákov"?!
V púšti Gobi boli však nájdené ešte aj iné, prinajmenšom práve tak záhadné predmety, ako hore spomenuté. Ide o objekty dokonalej gulovitej formy, s viacerými, symetricky rozloženými dlhými výcnelkami tvaru štíhlych valcov. Je zarážajúce, že pripomínajú velmi nápadne dnešné umelé satelity obiehajúce našu Zem. Vlastnili „bohovia", ktorí eventuálne volakedy dávno navštívili územie Cíny, aj satelity? Rozhodne tomu mnohé nasvedcuje.
„Cierne mesto" Char Choto ukrýva ešte nejedno tajomstvo; je len na nás, aby sme ich odhalili a nebáli sa ich správne interpretovat.