Von der Leyen chcela vo svojej reči vsugerovať, že to bolo Rusko, ktoré zhodilo atómovú bombu na Hirošimu
27.09.2023 12:52Japonský premiér Fumio Kišida získal cenu od Atlantickej rady a predsedníčka Európskej komisie Ursula von der Leyen pri tejto príležitosti predniesla laudácio.
Kišida má veľmi silnú väzbu na Hirošimu a mnohí jeho príbuzní zomreli v dôsledku atómových bombových útokov alebo trpeli doživotnými následkami tohto amerického vojnového zločinu spáchaného v Hirošime a Nagasaki.
Bombardovanie civilných cieľov, najmä obytných oblastí, kde žijú civilisti, bolo podľa medzinárodného práva a vtedajšieho vojnového práva tiež vojnovým zločinom.
Von der Leyen sa k tomu vyjadrila vo svojom prejave 21.septembra takto:
„Vzali ste nás do vášho rodného mesta Hirošimy. Mesta, kde máte svoje korene a ktoré výrazne formovalo váš život a vaše schopnosti viesť Japonsko (Leyen to v angličtine povedala takto: You brought us to your hometown of Hiroshima. The place where you have your roots, and which has deeply shaped your life and leadership). Mnoho vašich príbuzných prišlo o život, keď atómová bomba zrovnala Hirošimu so zemou. Vyrastali ste s príbehmi tých, ktorí to prežili.
A vy ste chceli, aby sme počúvali rovnaké príbehy, aby sme čelili minulosti a zlepšovali našu budúcnosť. Bol to zvláštny začiatok summitu G7, na ktorý nezabudnem, najmä v čase, keď Rusko opäť hrozí použitím jadrových zbraní. To je nechutné, je to nebezpečné – a v tieni Hirošimy je to neodpustiteľné.“
Ak sa teraz vie, že ani len v japonských školských učebniciach sa nehovorí o tom, kto zhodil atómové bomby, potom je jasné, aké falšovanie histórie sa tu vykonáva.
Atómové bomby, ktoré USA zhodili na Japonsko v zmysle vývodov von der Leyen, teda mohli vrhnúť len Rusi.
O páchateľoch sa už dlhé roky nehovorí, hoci tomu tak do sedemdesiatych rokov nebolo a aj dnes je veľa Japoncov, ktorí USA odmietajú.
Tak ako von der Leyen nespomenula páchateľov a dokonca nepriamo naznačila, že páchateľom bolo Rusko, ktoré sa podľa nej dnes „vyhráža opätovným použitím jadrových zbraní“, tak tomu bolo aj v posledný deň spomienky na atómové bombardovanie Hirošimy, pretože v prejavoch nikto nespomenul zločin USA!
Keďže japonský premiér Kišida je poslušnou a devótnou bábkou USA, tak slová von der Leyen, ktorými nepovedala celú pravdu o Hirošime mu vôbec nemohli prekážať, pretože na poslednom pamätnom dni na Hirošimu, ktorý von der Leyen spomínala, sa samotný Kišida „zaskvel“ tým, že vo svojom prejave ani slovom nepomenoval páchateľov hirošimskej hrôzy!!!