Vladimir Putin zvíťazil v prezidentských voľbách mimoriadne presvedčivo – ale prečo, z akého dôvodu?

18.03.2024 23:16

Svedčí o tom vysoká volebná účasť a vysoká miera súhlasu s Putinom.

Ruské prezidentské voľby sa skončili a úradujúci Putin zvíťazil s rekordným výsledkom.

 

Už dlho pred voľbami robili západné médiá a politici všetko, čo mohli, aby voľby vykreslili ako nelegitímne. Hovorilo sa, že to nie sú skutočné voľby, slovo „voľby“ sa pravidelne dávalo do úvodzoviek, hovorilo sa o „falošných voľbách“ a západné vlády hovoria, že voľby neuznávajú. Vyhlasujú, že „berú na vedomie“ výsledok a nemecká vláda oznámila, že už nebude označovať prezidenta Putina ako prezidenta, ale bude používať iba jeho meno.

 

Západné médiá ako samozrejmosť píšu, že v Rusku ešte nikdy neboli také silne zmanipulované voľby. Neposkytujú na to ale žiadne dôkazy, namiesto toho to neustále opakujú, aby to ľuďom vtĺkali do hláv. Tak to je, západná propaganda emocionalizuje svojich čitateľov obvineniami a tvrdeniami, ale pre tieto tvrdenia chýbajú dôkazy.

 

Nemecký publicista, ktorý už takmer 20 rokov žije v Rusku:

 

„Chcel by som vysvetliť, aká bola nálada v Rusku pred rokom 2022 a ako sa odvtedy zmenila. To ukazuje, že to bol samotný Západ, kto „urobil“ veľa pre zjednotenie obyvateľov Ruska takpovediac do jedného šíku za Putinom. Vysoká účasť a vynikajúci volebný výsledok Putina sa dali očakávať.

 

Putin bol v Rusku vždy veľmi populárny. Za vyše 20 rokov, čo Putin vládne Rusku, jeho obľuba nikdy neklesla pod 60 percent a pred aktuálnymi prezidentskými voľbami to bolo podľa prieskumov okolo 80 percent.

 

Pred rokom 2022 určite existovala najmä medzi mladými radikálna ruská opozícia okolo Navaľného, ​​financovaná a kontrolovaná zo Západu. Bola koncentrovaná najmä v metropolách Petrohrad a Moskva. Ale nebola taká početná, ako tvrdili západné médiá. V prieskumoch sa podpora Navaľného nikdy nepribližovala k desiatim percentám.

 

Po začatí vojenskej operácie vo februári 2022 bolo veľa ľudí v Rusku tiež v šoku. Mnohí sa obávali, že západné sankcie rozdrvia ruskú ekonomiku, no už po mesiaci bolo jasné, že sankcie majú malý efekt. Rubeľ bol v roku 2022 jednou z najsilnejších mien na svete, inflácia v Rusku bola po prvý raz v histórii nižšia ako v Európe a ruská ekonomika sa rýchlo prispôsobila novej realite preorientovaním sa na východ. Samozrejme, nejaké problémy tu boli a sú, ale sú zvládnuteľné a oveľa menšie ako problémy, ktoré má teraz EÚ, napríklad v dôsledku cien energií, ktoré v porovnaní s rokom 2021 explodovali.

 

Navyše všetci Rusi – bez ohľadu na to, či sú k vláde priateľskí alebo nie – vidia Ukrajincov a Rusov ako jeden národ, alebo aspoň ako bratský národ vnímajú Ukrajincov. Preto bolo na začiatku vojenskej operácie veľa Rusov proti ruskému zásahu na Ukrajine, pretože považovali za strašné, že Rusi a Ukrajinci po sebe strieľajú. Mnohí v Rusku preto udalosti na Ukrajine označujú za občiansku vojnu.

 

Keby západní „experti“ mali aspoň základné znalosti o Ruska, nezaviedli by ani jednu sankciu, pretože so sankciami a sprievodnou rétorikou západných politikov, že každý Rus by mal trpieť následkami sankcií, to  totálne „prestrelili“.

 

Zrazu takmer každý, kto podporoval Navaľného a iné radikálne opozičné osobnosti podporované Západom, pochopil, že Putin celé tie roky hovoril pravdu, keď poukazoval na to, že Západ nie je proti Putinovi, ale proti Rusku a proti ruskému národu.

 

Odrazu boli za Putina a jeho politiku aj tí, ktorí boli spočiatku proti ruskej intervencii na Ukrajine.“

 

 

Západu ide o oslabenie Ruska, keďže sa Rusko za Putina už viac nepodriadilo USA a nedovolí, aby jeho prírodné zdroje využívali americké korporácie – ako v 90. rokoch.

 

Preto chce Západ zničiť Rusko ako štát, pretože menšie a slabšie štáty sa tomuto vykorisťovaniu nedokážu brániť.

 

To je to, čo ľudia v Rusku začali chápať v týždňoch po 24. februári 2022, čo bola tvrdá lekcia najmä pre bývalých prívržencov Západom kontrolovanej radikálnej opozície.

 

To, že ruská armáda bojuje na Ukrajine sa v Rusku neoslavuje jasotom, ale je to vnímaná ako nutné zlo, ku ktorému začiatkom roku 2022 nebola alternatíva kvôli politike Západu a nacistickej bábkovej vláde v Kyjeve. Západ pod vedením USA vohnal Rusko do situácie, v ktorej by akékoľvek iné rozhodnutie malo pre Rusko a Rusov ešte horšie následky. Takto to dnes vidí veľká väčšina Rusov.

 

Preto z presvedčenia nadšene volili Putina.

 

Teraz išli voliť aj takí, ktorí by za iných okolností ostali nevoličmi – ako to uvádzali ruské médiá – len aby

ukázali svojmu prezidentovi a svetu, že ho podporujú. Chceli jasne povedať tvorcom rozhodnutí na Západe, že sú proti ich politike a ich takzvaným „hodnotám“. A to je to, čo urobili.

Vysoká volebná účasť, ktorá sa na Západe uvádza ako dôkaz údajného volebného podvodu, preto vôbec nie je veľkým prekvapením.

 

 

Výsledky v nových ruských regiónoch Lugansk, Doneck, Záporožie a Cherson uvádza Západ ako ďalší „dôkaz“ údajných volebných podvodov. S výnimkou Chersonu, kde bola volebná účasť 88 percent, bola účasť v týchto oblastiach vyše 90 percent. A vyše 90 percent tam volilo Putina.

 

Keďže sa na Západe šíria nezmysly, že v týchto oblastiach sú ľudia brutálne utláčaní, tak to len svedčí o tom, že redaktori médií si nevedia predstaviť, aká tam situácia je naozaj, pretože o útlaku nemôže byť ani reči.

 

V týchto oblastiach prebieha výstavba a renovácia v enormnom rozsahu. Zničené mesto Mariupol bolo po dvoch rokoch z veľkej časti obnovené. Infraštruktúra (najmä cesty a mosty), ktorá nebola udržiavaná pod ukrajinskou vládou, sa obnovuje. Napriek vojne bolo v spomínaných oblastiach kompletne obnovených viac ako tisíc kilometrov ciest. To isté platí pre nemocnice, škôlky a školy.

 

Navyše sa ľuďom ekonomicky darí oveľa lepšie ako za vlády Ukrajiny. Mzdy a dôchodky v nových ruských regiónoch sú teraz oveľa vyššie ako pred rokom 2022, pričom náklady na bývanie, ktoré sú jedným z najväčších problémov Ukrajiny kvôli nízkym mzdám, sú teraz oveľa nižšie. Okrem toho existujú ruské sociálne dávky, najmä pre rodiny s deťmi. Ľudia majú teraz vo vrecku podstatne viac peňazí ako za vlády Kyjeva.

 

Nedávno to musela priznať dokonca aj provládna ZDF, keď moskovský korešpondent ZDF navštívil Mariupol a získal vlastný názor.

Potvrdil, že drvivá väčšina ľudí je nielen proruských, ale aj proputinských.

Z tohto dôvodu sú ľudia v nových ruských regiónoch Luhansk, Doneck, Záporožie a Cherson takmer jednomyseľne za Putinom.

 

Záverom  len toľko, že Západu sa jeho propagandou a sankciami nepodarilo postaviť ruský národ proti Putinovi. Dosiahol pravý opak:

 

Rusi stoja za Putinom tak silne a jednotne,  ako nikdy predtým.

A to je obrovské sklamanie pre Západ a je to jeho trpká porážka.