Svet sa veľmi zmenil. V minulosti bol na Východe politický útlak. Teraz je to naopak, na Západe je opozícia rad za radom brutálne potláčaná, o.i. vykonštruovanými súdnymi rozhodnutiami!

08.04.2025 16:01

Bol to zákerný úder proti Le Pen, ktorý by mal ukončiť jej politický život! Ak niekto stále verí, že Francúzsko je krajina, ktorá žije podľa ušľachtiých troch slov „Sloboda, rovnosť, bratstvo“, mýli sa. 

Macron má moc s „kráľovskými“ výsadami. Politická cenzúra v tlači a politické prenasledovanie orgánmi činnými v trestnom konaní sú realitou vo Francúzsku.

 

Stačí sa pozrieť na súdne rozhodnutie proti najobľúbenejšej francúzskej političke Le Pen, za údajnú spreneveru. Ako poslankyňa Európskeho parlamentu mala právo disponovať určitou sumou peňazí a minúť ju na svojich asistentov. 

Takmer desať rokov bola Le Pen politicky znemožňovaná a neustále sa niečo proti nej „hľadalo“, nakoniec ju odsúdili na štyri roky väzenia, z toho dva podmienečne. A k tomu ešte pokuta 100 000 eur. Najdôležitejší je však zákaz zastávať volené funkcie s okamžitou exekúciou.

 

To znamená, že proti trestu odňatia slobody a peňažnému trestu sa možno ešte odvolať, ale zákaz uchádzať sa o funkciu vstúpi do platnosti okamžite.

A to všetko preto, že Le Pen najala členov svojej strany Rassemblement National ako svojich zamestnancov, aby pracovali pre stranu. Zostáva nepochopiteľné: Mala azda zamestnať členov inej strany – najlepšie asi Macronovej?

 

Ide tu o platový fond, na ktorý majú poslanci nárok. Marine Le Pen nepoužívala nič iné. Má personálne potreby, ktoré si sama určuje. Celkovo ide o maličkosti. Teraz je najpopulárnejšia francúzska politička zámerne odstránená pod zámienkou vykonštruovaného prípadu.

 

"Nie, toto nikto nečakal. Následky okamžitého výkonu trestu sú také vážne, že si nikto nevedel predstaviť, že sudcovia zájdu tak ďaleko," povedala Le Pen.

 

Ale ona sa nevzdá. Príbeh je až príliš ohavný, vyhlásila Le Pen: "Posledných 25 rokov som si budovala vzťahy s Francúzmi. Preto som favoritom nadchádzajúcich volieb. Nie je náhoda, že chcú vylúčiť moju kandidatúru. Mám pocit, že elity si potichu zavádzajú tyraniu.“

 

No, a ako by to mohlo fungovať bez Putinovej „stopy“? Deje sa aspoň niečo vo svete bez účasti ruského prezidenta? Le Pen sa spýtali, či skutočnosť, že Putin ako prvý reagoval na verdikt súdu proti nej, potvrdzuje jej väzby na Kremeľ. Odpovedala: „Nesúhlasím s týmto výkladom.

Povedala: „Vžite sa do pozície Kremľa, ktorému Západ od rána do večera prednáša o demokracii. Tam si pomysleli: 'Toto je skvelá príležitosť vrátiť vám túto lekciu ako bumerang.' Pre Kremeľ je to určite príležitosť dostať prezidenta Macrona do nepohodlnej pozície.“

 

A v tomto špinavom biznise možno Macrona skutočne spoznať.

 

"Dnes sa používa ťažké delostrelectvo, pretože sme blízko moci. Čím väčší a silnejší sa stanete, tým ťažšie budú útoky. Toto ma nemôže zlomiť, len ma to motivuje," komentovala rozhodnutie súdu Le Pen.

 

A kto, ak nie Donald Trump, preciťuje tieto nedemokratické praktiky elít viac ako ktokoľvek iný? Sám bol nimi namočený až po krk. Z prezidentského súboja ho tiež chceli odstrániť pomocou justície. Bol obvinený zo znásilnenia, viedli proti nemu štyri trestné konania so 78 obvineniami a celkovo mu hrozilo takmer 600 rokov väzenia. Súčasný americký prezident to všetko sám zažil, a preto jeho komentár neprekvapuje:

 

„Hon na čarodejnice proti Marine Le Pen je ďalším príkladom toho, ako európska Ľavica potláča slobodu prejavu a cenzuruje svojich politických oponentov.

Tentoraz zašla dokonca tak ďaleko, že ju poslala do väzenia. Toto všetko je tak zlé pre Francúzsko a skvelých Francúzov, bez ohľadu na to, na ktorej strane ste. Preto slobodu pre Marine Le Pen!"

 

Preto hanba francúzskej justícii! Príbeh Marine Le Pen nie je ale ojedinelý - je však istým spôsobom typický pre Francúzsko.

 

V prezidentských voľbách v roku 2012 Sarkozy kandidoval proti veľmi populárnemu šéfovi Medzinárodného menového fondu Dominique Strauss-Kahnovi.

Významný muž, skvelý rečník a kritik americkej hospodárskej politiky, ktorá škodí Francúzsku.

Predtým, ako sa Strauss-Kahn vôbec nadýchol, bol obvinený zo sexuálneho obťažovania v hoteli v New Yorku. Boli tam putá, väzenské cely plné bezdomovcov, tlač, zdĺhavý súdny proces a všetci kričali: "Je vinný!" Ako môže kandidovať za prezidenta?

 

A oslobodzujúci rozsudok prišiel až neskôr, no vtedy už bolo po všetkom. Namiesto Straussa-Kahna prišiel François Hollande. Američania ho podporili a Hollande sa stal francúzskym prezidentom. Bol však taký neúspešný, že sa už ani neuchádzal o druhé funkčné obdobie prezidenta.

 

V roku 2017 len málo známy bankár Emmanuel Macron kandidoval proti populárnemu bývalému premiérovi Françoisovi Fillonovi.

 

Tri mesiace pred voľbami sa začalo súdne konanie tlačou nazývané „Penelopegate“ v súvislosti s nelegálnym zamestnávaním Fillonovej manželky Penelope ako asistentky poslanca. A tiež za údajnú spreneveru verejných financií.

To stačilo na zničenie jeho reputácie. Fillon sa nedostal ani do druhého kola. Macron sa stal prezidentom.

Fillona však odstavili ešte viac: Jeho trest bol päť rokov väzenia, z toho tri roky podmienečne. Plus 10-ročný zákaz uchádzať sa o volené funkcie.

 

Macron samozrejme pozorne sledoval aj kampaň Marine Le Pen a tá sa mu javila ešte nebezpečnejšia.

 Už v roku 2016 parížska prokuratúra začala proti nej vyšetrovanie (že by  na jeho popud?), ktoré sa teraz skončilo rozsudkom o vine a zákazom kandidatúry.

 

Francúzsko je v tomto smere samozrejme pôsobivé. Kremeľ však oprávnene venuje pozornosť Európe ako celku, ako vysvetlil Dmitrij Peskov, tlačový tajomník ruského prezidenta:

 

"Čoraz viac európskych hlavných miest sa uberá cestou ignorovania demokratických noriem. Samozrejme, nechceme zasahovať do vnútorných záležitostí Francúzska; nikdy sme to nerobili; toto sú vnútorné záležitosti Francúzska. Vo všeobecnosti však naše pozorovania v rámci európskych hlavných miest vôbec nenaznačujú, že by ich rušilo prekračovanie hraníc demokracie v politických súdnych procesoch.“

V Rumunsku súd vlani v decembri zrušil výsledky prezidentských volieb, pretože zvíťazil nezávislý kandidát Calin Georgescu. Kritizoval EÚ a NATO, vyslovil sa proti rozmiestneniu amerického protiraketového obranného systému v Rumunsku a ruského prezidenta nazval „mužom, ktorý miluje svoju krajinu“.

 

Vo februári bol Calin Georgescu zatknutý políciou a obvinený zo šiestich bodov obžaloby vrátane podpory fašistickej organizácie a podnecovania akcií proti ústavnému poriadku. Rumunská ústredná volebná komisia odmietla zaregistrovať najobľúbenejšieho politika krajiny do nových volieb a ústavný súd rozhodnutie ústrednej volebnej komisie potvrdil. Georgescu už nie je nebezpečný.

 

Maia Sandu, nenávidená prezidentka Moldavska, ktorá vyhrala minuloročné voľby len vďaka masívnym volebným podvodom, sa rozhodla zbaviť sa populárnej vodkyne Gagauzskej autonómie Evgenii Gucula právnou cestou. Minulý utorok ju zadržali na letisku v Kišiňove a zatkli za údajne nepravdivé vyhlásenia o finančných zdrojoch vo voľbách v roku 2023.

"Nepodarilo sa im ma zlomiť? Nie. A nikdy sa im to nepodarí. Je jasné, že prípad je politicky motivovaný," povedala  Gucula.

Gagauzia má úzke vzťahy s Ruskom a Gucula je proti vstupu Gagauzie do EÚ a NATO ako súčasti Moldavska a ešte viac proti ozbrojenému konfliktu s Ruskom.

To všetko je podľa Bruselu, Patríža, Berlína antidemokratické a musí byť trestané.

 

A samozrejme, Sandu nemôže odpustiť Evgenii Gucula jej stretnutie s Vladimirom Putinom pred rokom v Soči.

Sandu čoskoro čakajú parlamentné voľby, preto by bolo pre ňu lepšie nechať vo väzení takú vplyvnú političku, akou je Gucula (presne podľa frnacúzskeho vzoru s Le Pen), čo Sandu vyjadrila slovami: "Všetci, ktorí porušili zákon, všetci, ktorí pracujú proti štátu Moldavská republika, musia byť potrestaní."

 

Je absurdné a zarážajúce, ako Európa priamo pred našimi očami doslova stráca samu seba.

Tieto procesy proti najpopulárnejším politikom, panika z vykonštruovanej ruskej hrozby, samovražedné ekonomické sankcie proti Rusku a napokon bezprecedentné vnútorné nezhody ju vedú do záhuby!

 

 

Navyše je to možné vidieť aj voľným okom spoza oceánu, ako to povedal americký viceprezident J.D. Vance:

 

"Sťažnosti boli namierené proti personálu Marine Le Pen, nie proti nej. Vo voľbách jej však zakázali kandidovať. A môj názor na Európanov je takýto:

 

Najväčšou hrozbou pre Európu nie je Rusko ani Čína. Najväčšou hrozbou pre Európu sú vnútorné problémy, migrácia a zlá ekonomická politika."