Pokračovanie: Skutočná pravda o situácii na bojisku Ukrajina – neverte mainstreamu, lebo luhá! 3. časť
01.03.2023 15:40Ukrajina vojnu nevyhrá – fakty, prečo ju nevyhrá!
Jeden z najväčších nemeckých zbrojárskych koncernov Rheinmetall chce zvýšiť výrobu munície. Samozrejme predovšetkým pre potreby Ukrajiny, kde je situácia už veľmi kritická.
V súčasnosti táto zbrojárska spoločnosť v Nemecku buduje systémy pre takzvanú muníciu stredného kalibru. Najskôr by sa mohla vyrábať munícia do protilietadlového tanku „Gepard“, ktorej je na Ukrajine stále málo. V júli by mohlo byť doručených až 300 000 nábojov. Za predpokladu, že na to vydá príkaz nemecká vláda.
Hm,...váha azda Olaf Scholz a brzdia ho v tomto smere isté kruhy SPD?
Lebo Scholz by nebol sám odsúhlasil „Leopard“ pre Ukrajinu – ale americkí „priatelia“ na neho vyvíjali veľký tlak a mu neodolal.
Munícia pre nemecký „Gepard“ sa vyrába vo Švajčiarsku. Švajčiarska vláda však Nemecku zakázala dodávať ju Ukrajine. Švajčiari sú opatrní a USA nad nimi nevládnu tak ako nad Berlínom, preto je teraz potrebný Rheinmetall.
Ďalším veľkým problémom sú globálne dodávateľské reťazce. Mnohé európske zbrojárske spoločnosti doteraz dostávali potrebné suroviny z Ázie a Afriky, ale tých je teraz málo a sú veľmi drahé. Napríklad čierny prach alebo výbušniny, z ktorých väčšina sa vyrába v Číne.
Takže ukrajinský „hrdina“ môže prosíkať o to Peking.... ale to radšej nech nerobí.
Nemecký zbrojársky priemysel je na týchto surovinách tiež „v podstate závislý“. Kvôli prerušeniam dodávateľského reťazca by neprišli „včas“,
uvádza nemecký expert.
Rusko je tiež dôležitým dodávateľom pre zbrojárske spoločnosti, okrem iného dodáva kovy ako hliník a platinu. Zbrojársky priemysel Západu preto teraz zúfalo hľadá iné zdroje. Navyše v dôsledku znižovania zbrojárskej výroby v minulosti zbojársky priemysel už roky nepožaduje určité potrebné vedľajšie produkty,
hovorí expert Loss.
To všetko sú katastrofálne správy pre Kyjev a kto mu sa pridáva ešte fakt, že samotná Ukrajina len ťažko dokáže vyrobiť muníciu. Ostalo jej na to len málo tovární. Ukrajinské výrobné zariadenia boli napadnuté a zničené Ruskom.
Veľká časť ukrajinského zbrojárskeho priemyslu sa predtým nachádzala na východe krajiny, najmä v Charkovskej oblasti. Prioritným cieľom ruských ozbrojených síl bolo eliminovať ukrajinský národný zbrojný priemysel, aby sa zničila táto možnosť výroby munície, ale aj opravárenských kapacít pre ukrajinský materiál a tým bol extrémne oslabený boj o obranu Ukrajiny.
To všetko mainstream ale radšej zamlčiava.
Západné krajiny sa snažia nájsť vhodnú muníciu pre sovietske zbrane na Ukrajine v krajinách Afriky a Latinskej Ameriky. Ale to je len kvapka v mori, expert na obranu očakáva, že ukrajinská armáda už nebude môcť v strednodobom až dlhodobom horizonte využívať sovietsky vojnový materiál.
Nesprávna munícia spôsobuje "prasknutie" hlavne zbraní.
V súčasnosti ukrajinskí vojaci používajú paralelne mnoho podobných typov zbraní. Pochádzajú z rôznych krajín: USA, Nemecka, Veľkej Británie, Francúzska či Švédska. Dostať správne strelivo do správnej zbrane nie je vždy jednoduché.
Munícia musí mať precízne správne rozmery, inak sa s ňou nedá strieľať, lebo upchá hlavne kanóna, prípadne môže spôsobiť prasknutie hlavne.
A tak Ukrajinci sú nútení improvizovať – to ale nepatrí k ich silným stránkam.
Je realitou, že mimo Ruska sa fakticky nikde nedá zhotovovať munícia do zbraní produkcie Sovietskeho Zväzu.
Pokračovanie nasleduje