Pozemský život nevznikol na Zemi – vznikol na ďalekom Marse!
14.09.2024 11:22Život vo svojich nespočetných formách a prejavoch, ako ho poznáme na Zemi, je nesmierne komplikovaným fenoménom.
Napriek tomu vo svojej začiatočnej prvotnej forme je život veľmi jednoduchý a rodí sa v mikroskopickej úrovni.
Dosiaľ bola veda absolútne presvedčená o tom, že vznikol na Zemi.
Ale americký biochemiker, profesor Steven Bonner, teraz dospel k presvedčeniu, že život nevznikol na Zemi, ale na Marse.
Vypracoval teóriu, v ktorej predložil hypotézu, že život nemohol vzniknúť na Zemi, pretože bola príliš "mokrá" na to, aby v jej vodách mohla vzniknúť a sa udržať RNK (ribonukleová kyselina - základ života), predchodca DNK, ktorá je absolútne nepostrádateľným a ústredným elementom genetického kódu celého organického života.
Voda atakuje veľmi agresívne RNK a neobyčajne rýchlo ju rozkladá. Na Marse bolo, inakšie ako na Zemi, sucho a tiež na ňom existovali substancie, ktoré boli potrebné na to, aby sa mohla RNK vytvoriť a potom aj trvale ostať stabilná.
Podľa Bonnerovej teórie potom niekedy pred troma milardami rokov sa "život" (a či jeho základ vo forme RNK) z Marsu vydal na nejakom meteorite, prípadne aj na viacerých, na cestu preč od Marsu rôznymi smermi, a tak sa napokon dostal aj k našej Zemi.
A to podľa Boonera bol aj základ vzniku čoraz komplexnejšieho organického života na našej planéte.