Paríž a jeho hviezdy - autentický príbeh na pokračovanie; - 59. pokračovanie
09.06.2015 14:58
„Človeče, nerob to také napínavé a nenaťahuj nás ako na škripci. Hovor ďalej, čo sa ti podarilo nájsť! Azda nejaké prastaré kosti?“
Opýtal sa netrpezlivo a zvedavo Denis.
„Hneď uspokojím vašu zvedavosť. Najprv si ale pripime na môj úspech, lebo som objavil skutočne niečo svetoborné. Aspoň teda v tom svete, v ktorom s pohybujem ja“,
povedal René a zdvihol pohár a pripil si s nimi zo znamenitého kanárskeho vína, ktoré bolo z ostrova La Palma. Bolo to biele víno Malvasia z Fuencaliente. Upil si niekoľko dlhých dúškov, popásajúc sa pritom na ich nedočkavej zvedavosti. Keď ich už dobre ponapínal, tak sa opäť ozval:
„Predvčerom, keď som išiel kaňonom, nazývaným Honda, tak som objavil velikánsku jaskyňu, do ktorej viedol len malý, úplne nenápadný otvor, ktorý som zbadal len celkom náhodne. Už na prvý pohľad som zbadal – mal som samozrejme, ako vždy, pri sebe veľmi výkonný lampáš - že musí ísť o pradávny ľudský príbytok. V danom prípade o malé sídlisko bájnych Guančov.
Našiel som tam viaceré stopy, ktoré jednoznačne nasvedčovali tomu, že jaskyňa bola používaná mnoho rokov ako útulok. Asi po hodine skúmania som objavil v jednom kúte jaskyne dve lebky. Boli veľmi dobre zachované, a to bol ten najúžasnejší nález. Doma pri ich skúmaní som potom zistil, že tieto lebky Guančov sa priam zarážajúco podobajú lebke cromaňonského pračloveka, ktorý podľa mojej teórie bol s nimi identický a či úzko príbuzný.“
Ginette sa opýtala Reného:
„Odkiaľ sú ale Guančovi, odkiaľ pochádzajú? Odkiaľ prišli na tieto ostrovy a nazývali sa aj sami týmto menom, alebo sme ich tak pomenovali my, Európania?“
„Oficiálna veda sa zatiaľ ešte nedohodla na konečnom riešení tohto problému. Pre mňa je ale táto záležitosť jednoznačná a po mojom objave v caňone Honda, aj nad slnko jasná. Guančovia sú potomkovia cromaňonského pračloveka, lepšie povedané istá vetva z neho, ktorá žila v okolí Biskajského zálivu, teda v južnom Francúzsku a v časti severného Španielska. Ti sa postupne vyvinuli k tomu typu ľudí, ktorých dnes nazývame Baskami. Časť Baskov sa potom vydala na člnoch ku Kanárskym ostrovom, kde sa natrvalo usídlili. Tam sa potom stali Guančami.“
pokračovanie nasleduje