Paradox: V Nemecku nie je trestné predložiť a použiť sfalšovaný očkovací pas
09.11.2021 23:18Mainstream tvrdí, že narastajúci počet falošných očkovacích pasov spôsobí zosilnenie pandémie v Nemecku – súvisí to s tým, že ich výrobcovia, ako aj majitelia si môžu byť istí, že po prípadnom zistení, že taký certifikát je len sfalšovaným certifikátom, nehrozí trest ani výrobcovi ani jeho užívateľovi. Nemecké zákony neumožňujú v tomto prípade zavedenie trestného stíhania. Tlak na neočkovaných narastá, ale prevažná časť z nich očkovanie naďalej odmieta.
Čoraz viac z nich využíva falošné očkovacie preukazy na to, aby sa mohli dostať na rôzne verejné podujatia, do reštaurácií, kaviarní, kín a inde, kde majú zakázaný vstup.
Ako uvádza mainstream, tak žlté očkovacie pasy je možno veľmi ľahko falšovať. Potvrdil to aj Landeskriminalamt v Hesensku a Sasku.
Ak teda niekto používa falošný očkovací pas, tak nemusí mať obavy, že mu pri odhalení použitia sfalsovaného certifikátu hrozí trest.
Orgány činné v trestnom konaní vedia dobre, že v nemeckom Trestnom zákonníku existuje paragraf 277, ktorý síce pochádza z roku 1871, ale po nepatrnej úprave je stále platný.
Ten jednoznačne hovorí, že je trestné len to, ak niekto so sfalšovaným dokumentom chce podvádzať úrady alebo poisťovne. Takže, ak dotyčný so sfalšovaným pasom si vynúti napr. vstup do reštaurácie, tak oklame len súkrommnú osobu, a to tento (a ani žiadny iný) paragraf netrestá.