O čo v protestoch farmárov v skutočnosti ide: Vyvlastňovanie pôdy a vytvorenie všetko diktujúceho globálneho potravinového monopolu
13.01.2024 16:44Protesty nemeckých farmárov momentálne „zamestnávajú“ takmer každého. Ale len málokto pozná ich presné pozadie. Aby sme to pochopili, tak je potrebné sa najskôr zaoberať Agendou 2030, ale aj inými protestmi farmárov na celom svete, a neakceptovať hneď ich difamovanie mainstreamom a politikmi ako protesty „pravicové“ a „extrémistické“, ktoré chcú vyvolať nepokoje v spoločnosti a rozvracať ju (ako by to neboli robili maximálnou mierou takmer všetky EÚ vlády s ich katastrofálnou korona-politikou).
Tu ale len to najpodstatnejšie – a stručne informujúce. Agenda 2030 obsahuje rôzne body, ktoré sa nazývajú aj „ciele trvalo udržateľného rozvoja“. Táto agenda zahŕňa environmentálne ciele, ale aj ciele ako rovnosť všetkých pohlaví alebo zdravie (pandemický manažment...) atď..
Zameranie agendy fakticky zasahuje takmer do všetkých oblastí nášho života a realizáciu agendy masívne podporujú biznis, ale aj nadácie, neznámi darcovia, takzvaní filantropi ako Gates, Schwab, Soros... (čo je možno len iné slovo pre oligarchov), a samozrejme prosystémoví politici orientujúci sa podľa Demokratov USA.
Pri slove oligarch si okamžite niekto spomenie na Rusko – Nie, v tomto prípade k nim ruskí magnáti nepatria.
Medzi 100 najbohatšími ľuďmi sveta je len sedem Rusov, všetci až na pozícii 58 a vyššie. Finančný vplyv majú v skutočnosti superbohatí, ktorí pochádzajú z iných krajín, a tento ich vplyv sa rozširuje aj na sektor poľnohospodárstva, rovnako ako vplyv Agendy 2030, ktorá ohrozuje kontrolu jednotlivých štátov nad dostupnosťou potravín.
Superbohatí globalisti už roky skupujú poľnohospodársku pôdu po celom svete a zároveň sa snažia využiť svoj vplyv na politiku, a tak dosiahnuť to, aby všetky regulácie pre farmárov čo najviac znemožnili ich pracovné aktivity a ich predražili, a aby tak malí a strední farmári čo najrýchlejšie skrachovali.
Súčasné zrušenie daňových úľav nemeckou vládou pre poľnohospodárov z cien nafty je ďalším krokom týmto smerom. Ak poľnohospodárske firmy skrachujú, pôda sa dá kúpiť veľmi lacno.
Na Ukrajine, ktorá je jedným z najväčších exportérov obilia na svete, už došlo k masívnemu zaberaniu pôdy napr. aj prostredníctvom akciového konzorcia Vanguard. A samozrejme to pokačuje ďalej – Ukrajina je predsa skvelá a dosiaľ aj bezproblémová korisť Západu.
Putin nikdy neodpustí obrovskú chybu, ešte väčšiu naivitu a svojím spôsobom aj zradu Ruska, čoho sa dopustil Gorbačov, keď za pár pochvalných slov a judášskych sľubov zo Západu „rozpustil“ Sovietsky Zväz a tým vydal Rusko celkom na jeho milosť a nemilosť. Takto to vidí výrazne prevažná časť ruského národa.
A že sa Rusko tiež nestalo bezproblémovou korisťou tohto všetko čo sa len dá kolonizujúceho Západu, za to vďačí Rusko len a len Vladimírovi Putinovi a za to je mu veľká väčšina Rusov aj nadovšetko vďačná.
Po tejto krátkej vsuvke späť k problému farmárov a či ich boju proti globalistom, ktorí chcú vlastniť toľko úrodnej pôdy vo svete, koľko sa im len dostane.
Po nedávnej požiarnej katastrofe môže dôjsť k veľkým výkupom pozemkov aj na Havaji, aj keď v tomto prípade skôr vo vzťahu k stavebným pozemkom. Akvizície na Ukrajine sa opäť zvýšili po pozemkovej reforme prezidenta Zelenského v roku 2020 - vo veľkom sa tu angažovali Monsanto a nemecké spoločnosti.
Napríklad aj produkcia hydinového mäsa na Ukrajine je tiež v rukách veľkých medzinárodných investorov a krajina musí tolerovať aj výrazný vplyv Svetovej banky na národný poľnohospodársky sektor kvôli obrovským pôžičkám, ktoré od nej Kyjev obdržal. Ukrajina je tiež veľmi zaujímavá ako vhodná oblasť pestovania sóje pre západných globalistov.
Aj katastrofy, ako sú vojny a požiare, uľahčujú nákup pôdy vo veľkom. V prípade ornej pôdy je cieľom akýsi potravinový monopol, o ktorý sa v súčasnosti niektorí svetoví aktéri snažia (okrem burzových ziskov zo špekulácií s potravinami) nielen kontrolou pôdy, ale aj kontrolou osiva, hnojivá a pesticídov, ale pravdepodobne niekedy dokonca aj teroristickými akciami.
Na záver ešte jedna informácia.Holandská vláda sa v súčasnosti snaží skupovať „zlé“, životné prostredie znečisťujúce farmy. Pre koho to asi tak robí?