Nemecká učiteľka žiada od ľudstva, aby sa prestalo nezmyselne a nadbytočne množiť
13.03.2019 23:00
Publicistka a učiteľka Verena Brunschweiger z Regensburgu vyzýva ľudí, aby sa zriekli zbytočného „robenia“ deti. Sama je bezdetná, má 38 rokov a vyučuje v meste na Dunaji, v bavorskom Regensburgu, angličtinu, filozofiu, etiku a nemčinu.
Svoje postoje v tejto veci a argumenty, prečo by bolo na svete oveľa menej problémov, keby ľudstvo podstatne znížilo „produkciu“ detí, opísala v knihe s titulom Kinderfrei statt kinderlos – ein Manifest; Voľní bez detí a nie bezdetní – jeden Manifest.
Svoje argumenty proti neprestajne rastúcemu a nezmyselnému premnožovaniu ľudstva na našej planéte podložila vo svojej publikácii početnými prieskumami, výskumami a štúdiami rôznych inštitútov a organizácii, čo dokazuje, že podobných hlasov a výziev je vo svete viac.
Jeden z jej argumentov: Ak by prišlo na svet napríklad o milión detí menej, tak pôjde do atmosféry ročne o 60 milión ton CO2 menej.
Mimochodom, Verena je veľmi príťažlivá žena. Vydávala sa ako 30 ročná a jej muž si bol istý, že sa stane otcom. Teraz je podľa jej slov spokojný a šťastný, že prijal jej životnú filozofiu.
V médiách povedala aj to, že deti má mimoriadne rada, ale že preto nemusí mať vlastné.
Je presvedčená, že svet by bol v mnohých aspektoch menej komplikovaný a život by sa pre podstatnú väčšinu ľudstva zlepšil, ak by svetové spoločenstvá uplatňovali jej model a rodiny by mali maximálne dve deti, pričom by bolo mnoho rodín, ktoré by z presvedčenia nemali žiadne deti. V každom prípade by potom nezomierali milióny detí od hladu.
Aby jej model bol ešte atraktívnejší, tak v nemeckých médiách žiada od štátu prémiu 50 000 eur pre každú ženu, ktorá neporodí dieťa a dosiahne vek 50 rokov.
V Nemecku sa diskutuje o jej publikácii a mnoho ľudí je pohoršených z jej návrhov a tvrdení. Nemci však majú problém ostať vecní pri takejto a podobnej problematike vzhľadom na svoju fašistickú minulosť.
Objektívna a racionálna analýza jej výpovedí však musí viesť k záveru, že má pravdu a že neustály rýchly nárast svetovej populácie má množstvo negatívnych dôsledkov.
Rodiny s veľkým počtom detí sú práve v krajinách tretieho sveta, kde už teraz milióny ľudí hladujú a trpia na podvýživu.
A tam je nevyhnutne potrebné zaviesť opatrenia podobné tomu, čo žiada pani Brunschweiger. OSN by sa malo toho ujať.
Tiež si treba uvedomiť, že ak by vo svete neboli rodiny s veľkým počtom detí, tak by bolo možné sa oveľa lepšie starať o existujúce deti a tie by sa mali aj materiálne lepšie a netrpeli by hladom.
Mimochodom, v Nemecku sa teraz kontraverzne diskutuje prípad 34 ročnej balkánskej Rómky, ktorá prišla pred nejakým časom s mužom a desiatimi deťmi do Nemecka, prihlásili sa ako utečenci, po niekoľkých mesacoch ich žiadost o azyl bola zamietnutá. Obaja sú kriminálni, muž už sedí vo väzení, ale štát ich nie je schopný vyhostiť. Majú dobrých právnikov a tí ich s úspechom držia v krajine, pričom štát už stáli niekoľko stotisiíc eur. Takých prípadov je množstvo a také deti len trpia a mnoho z nich sa stane tiež kriminálnymi.
Nie je niekedy lepšie nebyť, ako živoriť v katastrofálnych pomeroch?