Nemecká antidemokracia: Spolkový úrad na ochranu ústavy vyhlásil svojho dlhoročného prezidenta Maaßena za pravicového extrémistu a nechá ho monitorovať

02.02.2024 22:47

Spolkový úrad na ochranu ústavy Hansa-Georga Maaßena monitoruje a zaregistroval ho ako nebezpečného pravicového extrémistu. Informoval o tom politický magazín ARD Contrass.

 

Spolkový úrad na ochranu ústavy (BfV) uložil svojho bývalého prezidenta Hansa-Georga Maaßena do spravodajského informačného systému Úradu na ochranu ústavy pre oblasť pravicového extrémizmu.

Maaßen je preto aj predmetom pozorovania Úradu na ochranu ústavy.

 

Podľa informácií z kruhov nezávislých publicistov má BfV rozsiahlu zbierku materiálov o Maaßenovi. Ich hodnotenie viedlo k jeho zaradeniu do oblasti pravicového extrémizmu. BfV to nechcelo komentovať s odvolaním sa na osobnostné práva.

Samozrejme,  že to nechce komentovať, lebo je tam plno vykonštruovaných nezmyslov. A nezávislí kriticki žurnalisti by  to celé odhalili a vyvrátili.

 

Maaßen však predbehol BfV a sám dostal vec na verejnosť. Jemu blízky bloger citoval z listu BfV adresovaného Maaßenovi. Úrad na ochranu ústavy na 20 stranách okrem iného cituje vyjadrenia Maaßena. Maaßen teraz aj sám zverejnil list na svojej stránke. Zosmiešnil tak BfV a ukázal, komu devótne slúži.

 

Pre „Tichys Insight“ povedal, že obvinenia boli nepodložené a neopodstatnené a že ide o útok na slobodný demokratický základný poriadok zo strany federálneho ministerstva vnútra.

 

Podľa ARD boli zodpovední členovia nemeckého Bundestagu nedávno na tajnom stretnutí informovaní o monitorovaní Maaßena. Samotný Maaßen vraj o incidente vedel už niekoľko dní. Už predtým podal na BfV žiadosť o informácie o údajoch, ktoré o ňom uchováva domáca spravodajská služba.

V auguste minulého roku už Maaßen v rozhovore pre noviny „Die Welt“ povedal, že očakáva, že BfV o ňom vytvorí „prípad“.

 

V tom čase už vyšlo najavo, že BfV  predložil na oddelenie štátnej bezpečnosti Spolkového úradu kriminálnej polície (BKA) takzvané vyšetrovanie týkajúce sa Maaßena.

 

Samozrejme, že Maaßen nie je a ani nikdy nebol extrémista – dlhé roky bol členom CDU, vyštudoval právo a bol vždy vyznávačom kresťansko-konzervatívnych hodnôt.

 

Mimochodom, ak by dnes Helmut Kohl – ktorého politické smerovanie bolo takmer totožné s hodnotami, ktoré hlása dnes H.-G. Maaßen – vyznával to, čo vyznával za svojho života a nebol by kancelárom, tak by podľa súčasného smerovania politiky koalície tiež bol označovaný za nebezpečného pravičiara.

 

Jediným  „ťažkým prečinom“ Maaßena je to,  že kritizoval politiku Merkel a tá sa postarala o jeho odstránenie z vysokého úradu.

A súčasná vláda je ešte „merkelovskejšia“ ako bola Merkel. Už len preto bol Maaßen pre ňu nepriateľom a keď ju ešte začal kritizovať a hlásať, že je nevyhnutné zmeniť politiku Nemecka, tak sa stal pre ňu úhlavným nepriateľom, a odtiaľ je už len krok postarať sa z moci štátu o to, aby bol  vyhlásený za nebezpečného extrémistu a nepriateľa demokracie a štátu.

 

Na záver ešte to , že Merkel ako zlikvidovala Maaßena, tak podobne zlikvidovala iného veľkého kritika jej utečeneckej politiky „vraždiacej“ Nemecko, a síce Gerharda Schindlera, prezidenta BND - nemeckej tajnej služby. Bol odvolaný zo svojej funkcie v roku 2016.

 

A podobne ako Maaßen bol aj Schindler zástancom myšlienky o dlhodobej spolupráci Nemecka s Ruskom.

A určite nebude žiadnym prekvapením, keď do novej strany Hansa-Georga Maaßena vstúpi aj jeho priateľ Gerhard Schindler.