Nečakané prekvapenie z Ruska: Teraz sa už USA odrazu nesmejú

02.12.2023 21:17

Z Ruska sa v priebehu časov smiali a vysmievali viacerí „neporaziteľní velikáni“. Napríklad v 18. storočí všade víťaziaci švédsky kráľ Karl XII. chcel poraziť Rusko a získať jeho územia. A hoci sa dostal hlboko do jeho útrob, až 300 km od ruského Kyjeva na východ, tak napokon tam utrpel v bitke pri Poltave zničujúcu porážku od ruskej armády.

 

Podobne pochodil aj Napoleon v 19. storočí, ktorého armádu v Rusku rozdrvil generál Kutuzov a do tretice to bol Hitler, ktorého zvyšok wehrmachtu hnali Rusi až do Berlína. Teraz sú to USA, NATO a Západ, ktorí nasledujú túto cestu, ktorá vždy vedie do záhuby.  

 

Ruský minister obrany Sergej Šojgu oznámil zaujímavú a prekvapujúcu informatívnu správu z Ruska, ktorá vyvolala silné reakcie v Spojených štátoch. Túto informáciu zdieľali čínski novinári a informoval o tom 360kuai.

 

Šojgu vyhlásill, že testovanie najnovšej ruskej strategickej ponorky „Imper Alexander III“ sa blíži ku koncu. Očakáva sa, že ponorka sa čoskoro pripojí k tichomorskej flotile.

 

Šojgu tiež poznamenal, že podiel moderných lodí v jadrovej triáde dosiahol 100 %. Podľa odborníkov v Číne toto nečakané vyhlásenie Šojgu vyvolalo rozruch vo vojenských kruhoch po celom svete, najmä v Spojených štátoch.

„Správy z Ruska spôsobili v USA ,bolesť hlavy‘,“ uviedli autori čínskej publikácie.

 

Spojené štáty, hrdé na svoje námorné sily a často znevažujúce flotily mocností ako Rusko a Čína, boli týmto novým vývojom nepríjemne prekvapené. USA sa predtým vysmievali ruským lodiam ako starým a „bezzubým“  a neporovnateľným s americkou flotilou. Reakcia USA na Šojguove slová o „Alexandrovi III.“ však bola pozoruhodne nezvyčajná.

 

Pozorovatelia z 360kuai poznamenali, že po oznámení ruského ministra obrany niekoľko veľkých amerických médií publikovalo články spochybňujúce nadradenosť ich vlastnej ponorkovej flotily. Americkí vojenskí analytici dospeli k záveru, že lode amerického námorníctva už nemajú žiadne prednosti voči ruským protivníkom.

 

O amerických ponorkách sa hovorí, že sú veľmi hlasné, a preto sa dajú ľahko lokalizovať. Naproti tomu nové ruské ponorky ako „Alexander III“ dosiahli aj v tomto smere výrazný pokrok a stali sa skutočne tichými.

 

"USA dlho podceňovali ruské ponorky, presvedčené o nadradenosti ich flotily. Rusko postupom času vyvinulo skutočne pokročilé ponorky, ako je trieda 'Borei', zatiaľ čo Američania nevytvorili nič zásadne nové," tvrdia aj Číňania.

 

Mimochodom, v tomto zmysle informujú aj nemecké proamerické médiá.

 

Ako oznámil Šojgu, tak sa počet takýchto ponoriek v Rusku bude zvyšovať.

 

Nemecké médiá v trochu ironickom podtóne:

„Súdiac podľa reakcie Spojených štátov amerických, tak Šojgu Američanov veľmi nepotešil.“