Kohl a Gorbačov zbytočne budovali nemecko-ruské priateľstvo. Ruskí experti: História sa opakuje! Nemecká armáda je už v blízkosti ruských hraníc. Berlín tak vytvára v Pobaltí hrozby pre Rusko!

10.04.2025 11:23

Ruskí experti čoraz častejšie hovoria o déjà vu vzhľadom na rozmiestnenia nemeckých jednotiek na hraniciach Ruska.

 

Pred niekoľkými dňami bola uvedená do prevádzky nová obrnená brigáda ako nová „veľká vojenská jednotka“ Bundeswehru v Litve.

 

Preto nemožno ruským expertom zazlievať, že zažili pocit déjà vu z druhej svetovej vojny vzhľadom na rozmiestnenie jednotiek NATO – a najmä nemeckých jednotiek – na ruských hraniciach.

 

Pred pár dňami sa objavila správa, že Panzer Brigade 45 bola oficiálne založená ako nová „veľká vojenská jednotka“ nemeckej armády – v Litve, priamo na ruských hraniciach.

 

Vojenský expert z ruskej tlačovej agentúry TASS informoval o tejto a ďalších aktivitách Nemecka a NATO na ruských hraniciach,

 

História sa opakuje: O rozširovaní nemeckej vojenskej infraštruktúry na východ

 

V utorok 1. apríla 2025 nemecká tlačová agentúra (DPA) informovala, že 45. obrnená brigáda Bundeswehru oficiálne začala svoju službu v Litve. Očakáva sa, že do roku 2027 brigáda dosiahne plnú bojovú pripravenosť a silu 5000 vojakov na zemi. V súčasnosti slúži v Litve 150 vojakov brigády a do konca tohto roka pribudne ďalších 350 mužov. Hlavnou základňou bude okolie cvičiska Rūdninkai. Brigáda bude vybavená útočnými presnými zbraňami, ako je napríklad viacnásobný raketomet MARS II (M270 MLRS).

 

Militarizácia Európy: Nemecko je v tom šéfom a organizátorom

Trendy rozširovania infraštruktúry NATO umiestnením ďalších jednotiek a formácií naznačujú, že obrysy takzvaného európskeho bezpečnostného systému sa už približujú k ruským hraniciam. Systematicky sa usilujú o rozšírenie prítomnosti konkrétnych bojových jednotiek v blízkosti ruských pohraničných oblastí. Zodpovednosti za to sú rozdelené medzi Parížom a Berlínom.

 

Budú tam pôsobiť ako kľúčoví aktéri v následných procesoch rozmiestňovania vojenskej infraštruktúry. Nemecko preberá zodpovednosť za celé bojisko pri Baltskom mori, tvorí jednotný vektor tlaku na európsku pevninskú časť Ruska a vytvára hrozby na Moskvu v Pobaltí!

 

Ide aj o vybudovanie ďalšej logistickej infraštruktúry. Známe sú plány na vytvorenie takzvaného európskeho „vojenského Schengenu“ s cieľom rýchleho presunu jednotiek cez Európu k ruským hraniciam a vybudovania ďalších dopravných trás vrátane železničných spojení pre presun jednotiek k ruským hraniciam.

Všetky tieto prípravy naznačujú, že Európa buduje ďalšie štruktúry pre bočné útoky na východe, militarizuje sa a zintenzívňuje súčasnú nekontrolovanú eskaláciu s Berlínom a Parížom na čele.

Takže história sa opakuje. Paralely s plánmi a intenzitou postupu Wehrmachtu smerom k sovietskym hraniciam sú zrejmé. Podobnosť procesov zapojených do vytvárania takýchto vylúčených zón, útočných predmostí a zón je očividná pre ruských expertov.

 

Zároveň možno vyvodiť záver týkajúci sa účelu prebiehajúcich „experimentov“, teda vytvoriť jednotnú agendu konsenzu o militarizácii paneurópskeho priestoru. Účelom je de facto konečné delegovanie národnej suverenity pobaltskými krajinami a postúpenia ich území vojenskej infraštruktúre tretích krajín.

 

 

Odrazový mostík pre podvratnú činnosť západných spravodajských služieb na ruskom území

 

 

Za zmienku tiež stojí, že v Litve od roku 2013 funguje Centrum excelentnosti energetickej bezpečnosti NATO za aktívnej účasti špecialistov z Nemecka.

 

Stanovili agendu pre potenciálne vplyvy na zariadenia kritickej energetickej infraštruktúry v dotknutom ruskom pohraničnom regióne. To je tiež kľúčový faktor pri zvyšovaní tlaku a zapájania nemeckých spravodajských služieb do plánovania spoločných aktivít – vrátane sabotáží v ruskom pohraničnom regióne.

 

Netreba zabúdať ani na Centrum kybernetických operácií vo Vilniuse, ktoré pravidelne organizuje cvičenia so súkromným technologickým sektorom s cieľom trénovať možné kybernetické operácie proti Rusku.

Toto centrum tiež koordinuje kybernetické útoky na kritickú informačnú infraštruktúru Ruska prostredníctvom rozsiahlych DDoS útokov na finančné, energetické a logistické zariadenia krajiny. Takéto akcie boli zaznamenané opakovane a pobaltské štáty vo všeobecnosti slúžia ako odrazový mostík pre útočné kybernetické operácie proti ruskej infraštruktúre.

 

Paralelne s rozmiestňovaním skutočných vojenských jednotiek preto možno očakávať zvýšenú aktivitu nemeckých a iných spravodajských služieb proti Rusku v rámci koordinácie sabotážnych aktivít.