Expert imunológ Prof. Hockertz: Korona-vakcína je len experimentom na ľuďoch
10.12.2020 23:34
O tomto mainstream radšej mlčí: Stefan Hockertz je profesorom na Univerzite Hamburg. Je imunológ, toxikológ a farmakológ. S vakcínami sa zaoberá už mnoho rokov a je prívržencom očkovania. Ale preto, že z odborných dôvodov odmieta plánované očkovanie proti korone, tak ho systémové média onálepkovali ako popierača korony, čo je absolútne klamstvo.
V jednom z mojich článkov na tému korona som hovoril o tom, že pri klasických metódach očkovania dostane telo zoslabené infekčné škodlivé mikroorganizmy, ktoré posilňujú a mobilizujú imunitný systém, aby zabránil nákaze, keď organizmus infikujú škodlivé mikroorganizmy, prípadne aby prišlo len k slabému infekčnému ochoreniu.
V prípade novej vakcíny proti korone sa pri jej náhlivom vývoji nepostupovalo podľa týchto zauživaných a osvedčených metód.
A to je predmetom prísnej kritiky prof. Hockertza. Tvrdí, že teraz bola použitá celkom nová, v praxi preto vôbec nevyskúšaná stratégia očkovania:
„Tri preferované metódy z viacerých plánovaných korona-očkovaní sú založené na mRNA-metóde, pri ktorej sa do buniek očkovaného organizmu dostanú úplne cudzie RNA, teda cudzie genetické materiály. Také RNA očkovania neboli pred koronou nikde na svete pripustené. V prípade týchto nových očkovacích látok dostane organizmus úplne nový gén-terapeutický materiál, a tak do neho vniknú gény a mRNA, ktoré sú okrem toho umelé a nie prirodzené. Napriek tomu, že nebezpečné sprievodné riziká nie sú vylúčené, tak bude udelené oficiálne dovolenie pre toto očkovanie.“
Nemeckí politici svojho času dlho diskutovali o pripustení gén-technicky zmenenej kukurice a napokon v roku 2015 padlo rozhodnutie o jej zákaze. Preto je veľkou záhadou, prečo v prípade gén-terapeutického očkovania, ktoré je pre organizmus neporovnateľne nebezpečnejšie, ako požívanie zmienenej kukurice, politici - okrem AfD - ho okamžite akceptovali.
Profesor Hockertz:
„To, že očkovanie proti Covidu-19 sa koncentrovalo len na metódu založenú na mRNA, vychádza z toho, že mRNA možno produkovať veľmi rýchlo a vo veľkom množstve. Naproti tomu klasické vakcíny potrebujú na vývoj jeden až dva roky, kým príde k ich produkcii.
O účinnosti vakcín na princípe mRNA sme samozrejme dosiaľ nevedeli vôbec nič. Preto neverím, že majú vysokú účinnosť 70 až 90 percent, ako nám to chcú nahovoriť tí, čo ich rýchlo a hekticky produkujú.
Keď som požiadal firmy, ktoré pracovali na vakcíne s mRNA, aby mi poslali odborné zdôvodnenie, ako dosiahli takú účinnosť, nedostal som žiadnu odpoveď.
My sme sa vždy tešili, ak sme mali pri očkovaní proti chrípke účinnosť vakcín 30 až 40 percent. Preto sa mi zdajú údaje, ktoré nám prezentujú pri novej vakcíne proti Covidu-19 utopické.
Čo sa teraz deje, to nemá nič spoločné so serióznou vedou – tu ide čiste len o politickú záležitosť.
V tomto prípade ide len o experiment s ľuďmi.“
Z uvedeného jasne vyplýva, že profesor Stefan Hockertz nás nepriamo dôrazne varuje pred očkovaním proti Covidu-19 vakcínou na báze mRNA.
Forsa-Institut urobil prieskum, koľko ľudí by sa v Nemecku dalo očkovať proti Covidu-19, keď bude vakcína už dostupná – je to len 43 percent.