EÚ je trvale v putách tajných služieb USA. Obama viedol najviac vojen USA
20.07.2020 23:34
Len málo ľudí v Európe vie, že Američania majú v oblasti tajných služieb len štyroch spojencov, ktorým dôverujú a s ktorými spolupracujú. Z kontinentálnej Európy k tejto vyberanej elite nepatrí nikto.
Je to Kanada, Austrália, Nový Zéland a Veľká Británia.
Pod názvom Five Eyes prevádzkuje táto päťka najobsiahlejší spravodajský kontrolný a špionujúci vysokotechnický systém na svete.
Zmienená päťka rozhoduje o tom, aké informácie z tohto systému smie dostať Európa.
Momentálne robia americké tajné služby všetko pre to, aby pri budovaní 5G-sietí v Európe kompromitovali čínskeho konkurenta Huawei a zároveň, aby zabezpečili v tejto oblasti americkým výrobcom ako je napr. Intel miliardové objednávky. To im potom zároveň umožní aj tajný prístup do týchto sietí.
Naivní politici v Berlíne a Bruseli dlho nevedeli, že o vojnách a ich začatí rozhodujú americké tajné služby svojimi propagandistickými kampaňami, ktoré intenzívne rozpútajú a ktoré sú zacielené na vybraného nepriateľa. V podstate sa to s istotou dozvedeli až od Edwarda Snowdena.
Američan Snowden, ktorý žije už sedem rokov v Rusku, sa vyjadril opätovne kriticky o tajných spravodajských službách USA:
„Ich hlavnou úlohou je výroba špeciálneho produktu, v ktorom je hlavnou zložkou utajená manipulácia získaných informácií a k tomu sa primieša vhodná propaganda.“
Že sú majstrami svojho remesla (aj keď sa niekedy seknú), to nám dokazujú spravidla v čoraz kratších časových úsekoch.
V základných otázkach, ktoré rozhodujú o vojne alebo mieri, je Nemecko priam osudovo závislé od tajných služieb USA.
Vojna v Iraku, ktorú v roku 2003 rozpútali USA bez mandátu OSN je jedným z názorných dôkazov toho , ako dôkladne americké tajné spravodajské služby klamali a zavádzali svetovú verejnosť.
Propagandisticky opakovane oznamovali, že majú dôkazy o tom, že Irak vlastní zbrane masového ničenia. V tejto situácii prilial olej do ohňa 5. februára 2003 Colin Powell, minister zahraničia USA, keď vystúpil pred Bezpečnostnou Radou OSN a presvedčivo hovoril o jasných dôkazoch proti Iraku a povedal, že je nevyhnutné vojenským zásahom zvrhnúť Saddáma Husajna, lebo je hrozbou pre Západ.
20. marca 2003 sa začala zločineckým spôsobom vojna USA proti Iraku. Ale už v septembri 2005 povedal Powell v americkej ABC-televízii, že mu je veľmi ľúto čo urobil, keď klamal OSN, že vojna proti Iraku je oprávnená a nutná. Označil svoje klamstvo za najväčšiu pohanu vo svojej kariére.
Ale ani on a ani Bush neboli nikdy postavení pred Medzinárodný súdny tribunál za svoje zločiny súvisiace s irackou vojnou.
Žiadna západná tajná služba nebola schopná na základe vlastných informácií vyvrátiť americké lži o Iraku.
Zločinecká agresorská vojna USA v Iraku mala za následok viac ako milión mŕtvych na strane Iraku a niekoľko tisíc mŕtvych vojakov USA. Okrem toho touto vojnou sa začala destabilizácia celého Blízkeho Východu, ktorá pretrváva aj v súčasnosti.
V Iraku vádne chaos a teror ešte aj dnes, utečenci z krajín tohto obrovského regiónu sa vydali v miliónoch do EÚ a medzi nimi aj stovky teroristov. A v neposlednom rade bol dôsledok rozbitia Iraku aj vznik teroristického IS-kalifátu.
Keď teraz príslušná EÚ komisia hovorí o tom, že EÚ sa musí zaradiť medzi globálne veľmoci a Brusel ale neplánuje vybudovanie vlastných tajných spravodajských služieb, rovnocenných s USA, tak je to len naivné a nezmyselné „táranie“.
Uzavriem tým, že navždy „nezabudnuteľný“ a „zaslúžilý“ nositeľ Nobelovej ceny za mier Barack Obama sa stal tým americkým prezidentom, ktorý má zásluhu na tom, že počas jeho vlády boli USA 2663 dní vo vojne s niekým niekde. To je rekord, aký nedosiahol žiadny iný prezident USA.
Obama „bojoval“ v Afganistane, Iraku, Pakistane, Somálii, Jemene, Sýrii a Líbyi.