Ešte pred nástupom Trumpa do úradu: Ľudia za Bidenom – Blinken a Sullivan – sa snažia za každú cenu rozpútať ďalšiu veľkú vojnu! Vojnu s Ruskom. To, ako to robia, je ale vlastizrada

01.01.2025 00:32

Bidenova vláda chce urobiť prezidentovi Trumpovi pred zmenou moci v USA čo najviac prekážok. Evidentne sa snaží na viacerých miestach rozpútať veľkú vojnu proti Rusku.

Vo Washingtone nerozhoduje Biden, o čom teraz informoval aj Wall Street Journal, a podľa novín o všetkom rozhoduje poradca Bieleho domu pre národnú bezpečnosť Jake Sullivan a americký minister zahraničných vecí Antony Blinken.

 

Rozhodnutia vo Washingtone robia nevolení úradníci, ktorí svoju legitimitu odvodzujú len od práce pre dementného prezidenta, ktorého riadia smerom, ktorým chcú. A vyvolávajú situácie, ktoré úplne obchádzajú právo Kongresu USA, ktorý podľa ústavy USA rozhoduje o vojne a mieri.

 

Podľa ústavy USA to, čo dvojica Blinken/Sullivan urobila a stále robí, je vlastizrada.

 

Mimochodom, udalosti od leta opäť ukázali, ako sú západné médiá zosúladené. Najprv štyri roky pred verejnosťou zatajovali demenciu Bidena, ktorá bola evidentná od predvolebnej kampane v roku 2020, a potom o nej (ako) na príkaz diskutovali, pretože Demokrati chceli nahradiť Bidena na poste prezidentského kandidáta a téma sa preto dostala na titulky .

Ale, keď aj západné médiá už otvorene priznali Bidenovu demenciu, ani jeden novinár z liberálnych prodemokratických médií nespochybnil to, ako taký dementný muž, ktorý nedokáže ani diskutovať so svojím oponentom, môže zostať vo funkcii prezidenta!

 

Teraz ale k téme, konkrétne k horúcim miestam, ktoré Blinken a Sullivan naďalej usilovne „projektujú“, aby Trumpovi kládli prekážky a tiež si zachránili kožu pred obvinením z velezrady. K tomu dokonca riskujú horúcu vojnu s Ruskom.

 

Podmorský kábel

 

 

Západné médiá a politici momentálne vedú kampaň, pretože niektoré dátové káble boli poškodené v Baltskom mori. Neexistujú žiadne dôkazy, ale samozrejme obviňujú Rusko.

Ale západné médiá v tejto súvislosti nespomínajú, že tie isté médiá chcú zvaliť vinu na vybuchnutí Nord Streamu na Ukrajinu a že v prípadoch sabotáží v Baltskom mori sú aj ďalší podozriví, ktorí majú dokonca záujem obviniť Rusko.

 

Najprv si treba položiť otázku, aká je pravdepodobná sabotáž, a to zahŕňa aj otázku, ako často sa takéto káble za rok poškodia. V jednom článku BBC uvádza, že každý rok dôjde k 150 až 200 takýmto škodám a že je to také normálne, že v strategicky vybraných prístavoch po celom svete existuje celá flotila špeciálnych opravárenských lodí.

Je teda celkom normálne, že sa podmorské káble poškodia a že to nie je veľké prekvapenie, najmä v relatívne plytkom Baltskom mori, kde je položených veľa káblov a v ktorom sa aktívne loví. Ale západné médiá, ktoré majú povinnosť obviňovať Rusko, to samozrejme nespomínajú.

 

Baltské more

 

Napríklad Spiegel o tom práve napísal ďalší článok s titulkom „Sabotáž – predstaviteľ NATO varuje pred „hybridným útokom“ s mnohými obeťami“ - a má čitateľom vysvetliť, prečo sa NATO údajne potrebuje ešte viac aktivizovať v Pobaltí. Dôvodom sú údajné „hybridné útoky“ Ruska, ktoré sú také časté, že si na ne ľudia už zvykli, čo je nebezpečné, vysvetľuje v Spiegli vysoký predstaviteľ NATO.

 

Muž z NATO ale neuvádza konkrétne príklady ruských sabotážnych a hybridných vojen proti Západu.

Spiegel však uvádza príklad internetovej káblovky pred Fínskom a samozrejme podozrieva Rusko, pretože tento perfídne protiruský magazín musí nejakým spôsobom vytvoriť pochopenie pre nezmysly NATO u svojich čitateľov.

Západné médiá spustili kampaň zjavne riadenú NATO zameranú na Baltské more. Rusko je bez dôkazov obvinené zo sabotáže a špehovania podmorských káblov. Robí to vraj pomocou takzvanej tieňovej flotily, s ktorou vyváža svoju ropu a pod touto zámienkou už bola minimálne jedna loď prevážajúca ruskú ropu zabavená vojnovými loďami krajín NATO.

To je bez mandátu OSN podľa medzinárodného práva pirátsky akt a vojnový akt proti Rusku.

NATO robí takéto veci len na príkaz transatlantických sietí, teda na príkaz Demokratov a ich finančníkov, čo znamená opäť Blinkena a Sullivana, bez ktorých táto eskalácia únosov lodí s ruským nákladom, ktorá sa tiež nazýva vojnou, by nenola možná.

Je to veľmi nebezpečné, pretože Rusko sa určite nebude nečinne prizerať blokáde Baltského mora pre jeho lode.

 

Pokus o prevrat v Južnej Kórei

 

V Južnej Kórei došlo 3. decembra k pokusu o prevrat, keď tamojší prezident vyhlásil stanné právo. Chcel zakročiť proti opozícii, ktorá má v parlamente väčšinu a s ktorou sa sporil o ďalší štátny rozpočet. Vo svojej správe o vyhlásení stanného práva obvinil opozíciu, že koná v záujme Severnej Kórey, a preto musí chrániť „liberálnu Južnú Kóreu pred hrozbami, ktoré predstavujú severokórejské jednotky“.

Doplním tým, o čom médiá Západu ani nemuknú: Veľká časť Juhokórejčanov sympatizuje so svojimi bratmi na severe a odmieta Američanov!

 

Keďže prevrat bol organizovaný amatérsky, armáda nesplnila prezidentov rozkaz  obsadiť parlament skôr, ako sa tam mohla zhromaždiť opozícia a odhlasovať zrušenie stanného práva. Masové protesty proti pokusu o prevrat ešte viac narušili plány pučistov, a preto prezident napokon ustúpil a stanné právo sa po šiestich hodinách opäť skončilo.

Juhokórejský prezident je oddaným realizátorom politiky USA, ktorý by tento krok určite neurobil bez zelenej z Washingtonu – opäť od Blinkena a Sullivana.

 

Skutočnosť, že vláda USA podporila pokus o prevrat, možno vidieť z toho, že z Washingtonu k pokusu o prevrat nezaznela žiadna kritika, hoci ministerstvo zahraničných vecí USA vždy veľmi rýchlo vydáva vyhlásenia o udalostiach, o ktorých vláda USA nevie nič bližšie.

A ani po prevrate nezazneli z Washingtonu žiadne výzvy na odvolanie prezidenta z funkcie po pokuse o prevrat. Juhokórejská opozícia to dosiahla sama, opozícia nedostala žiadnu podporu od USA pri záchrane demokracie v Južnej Kórei pred hroziacou vojenskou diktatúrou.

 

Kórejskí experti analyzovali pokus o prevrat a ich expertíza ukazuje, že americká vláda mala prsty v hre alebo bola aspoň informovaná, pretože americké jednotky veľmi úzko spolupracujú s juhokórejskou armádou a v prípade vojny prechádza velenie na americké jednotky, takže sa navzájom veľmi dobre poznajú. Predovšetkým však skutočnosť, že špeciálna jednotka, ktorá mala obsadiť Parlament, neustále cvičí spolu s príslušnými americkými jednotkami, je jasným znakom toho, že Washington musel vedieť o plánoch prevratu.

Okrem toho je teraz známe, že preprava helikoptér do Parlamentu sa nacvičovala celé mesiace. Americká armáda teda musela vedieť o všetkom.

 

Ďalšia mediálna príprava

 

Už mesiace sa na Západe obnovuje obraz Severnej Kórey ako nepriateľa, pretože vojaci zo Severnej Kórey údajne bojujú v Rusku proti Ukrajine, pretože Severná Kórea údajne dodáva Rusku zbrane vo veľkom a pretože Rusko údajne poskytuje Severnej Kórey  modernú vojenskú technológiu na oplátku.

 

Mediálna kampaň proti Severnej Kórei sama o sebe nedáva veľký zmysel. A aj keď Západ môže byť naštvaný podporou Ruska zo strany Severnej Kórei, či už skutočnou alebo údajnou, keďže Západ oveľa viac podporuje Ukrajinu, tak tieto obvinenia voči Severnej Kórei, pokiaľ stoja samostatne, v skutočnosti by vyzneli nevierohodne..

 

Kórejskí experti však vo svojej analýze pokusu o prevrat našli ešte viac. Podľa toho by mali byť unesení vodcovia všetkých strán. Pôvodný plán vraj bol zavraždiť ich potom, ale stalo sa to tak, že z vrážd mohla byť obvinená Severná Kórea. Skutočnosť, že takéto útočné čaty existujú, bola známa už v noci, keď došlo k pokusu o prevrat.

 

A čo to má spoločné s Ruskom?

 

Potom by bola verejnosti predstavená nasledujúca verzia udalostí: Severná Kórea uniesla juhokórejských straníckych lídrov, juhokórejský prezident tomu chcel zabrániť a preto vyhlásil stanné právo a zabezpečil parlament, no prišiel neskoro. Severná Kórea by bola prezentovaná ako agresor, ktorý sa – po uzavretí paktu o pomoci s Ruskom pred niekoľkými mesiacmi – cíti dostatočne silný s ruskou podporou, aby prekvapivo prevzal a obsadil Južnú Kóreu.

Na pozadí protiruskej a protiseverokórejskej hystérie v západných médiách by potom žiadny západný politik ani šéfredaktor nevyzval na vyšetrovanie udalostí, ale skôr by vyzval na rozhodné kroky na potrestanie údajného agresora Severnej Kórei.

 

To by v Kórei vytvorilo situáciu, v ktorej by sa USA a Rusko ocitli na pokraji priamej vojny kvôli ich paktom so Severnou a Južnou Kóreou. To by, samozrejme, malo dopad aj na štáty NATO v Európe a malo by to potenciál eskalovať vojnu na Ukrajine.

 

Pre Blinkena a Sullivana, ktorých cieľom je oslabiť Rusko, by bolo úspechom, keby sa Rusko zrazu ocitlo vo vojne na dvoch frontoch. A ak by dosiahli akékoľvek zapojenie amerických jednotiek do tohto, tak Trump, keď nastúpi do úradu, by bol konfrontovaný s realitou, ktorá by zrejme zmarila všetky jeho mierové plány pre Ukrajinu.

 

Čo bude ďalej?

 

Existujú aj ďalšie problematické miesta, kde Blinken a Sullivan môžu vyvolať eskaláciu, ktorá by mohla Trumpa postaviť pred hotovú vec. USA by tak mohli, ako už varovali ruské tajné služby, povzbudiť islamistov v Sýrii k útokom na ruské základne v Sýrii.

Ruské a americké stíhačky sa stretávajú aj vo vzdušnom priestore v Sýrii, takže príležitostí na vyvolanie eskalácie s Ruskom je tam dosť.

 

Potom je tu ešte Taiwan, kde vláda USA pod réžiou dvoch potenciálnych zložincov môže vyvolať nebezpečné incidenty, ktoré môžu viesť k vojenským stretom.

Priomeňme si, že hneď po amerických voľbách začali vyvolávať eskaláciu s Ruskom tým, že náhle dovolili americkým raketám dlhého doletu útočiť na ciele v Rusku. Biden to len podpísal – ale boli za tým diabli, Blinken a Sullivan.

 

Rusko zatiaľ odpovedalo na to iba ťažkými leteckými útokmi na Ukrajinu, no zatiaľ nezaútočilo na žiadne západné ciele, hoci prinajmenšom USA a Veľká Británia sú teraz otvorene vo vojne s Ruskom, pretože ich vojaci prevádzkujú tieto rakety dlhého doletu.

 

Ukrajinci v najlepšom prípade stlačia tlačidlo štart, ale všetky prípravné práce vrátane výberu cieľa a programovania vykonávajú Američania, Briti a možno vojaci z iných krajín NATO.

Blinkenove a Sullivanove pokusy dotlačiť Rusko k eskalácii zatiaľ zlyhali. Ruská vláda je zjavne odhodlaná nereagovať na provokácie, kým Trump nenastúpi do úradu a nebude môcť ukončiť ich zločinné aktivity.

 

Bude teda veľmi zaujímavé sledovať, čo ešte Blinken a Sullivan vymyslia do 20. januára, aby prinútili Rusko reagovať a vytvorili situáciu, v ktorej sa Trump môže vzdať svojich plánov na uvoľnenie napätia s Ruskom a na ukončenie vojny na Ukrajine.

 

Pre Sullivana a Blinkena je to všetko ale nesmierne riskantná hra.

 

Pretože to, čo robia Blinken a Sullivan, je v rozpore s ústavou USA. Podľa ústavy USA má právo viesť USA do vojny iba Kongres, ale obaja „démoni“ sa snažia zo všetkých síl vytvoriť situáciu, v ktorej by Kongres USA bol postavený pred hotovú vec a kvôli médiám a domácej politike by bol tak pod tlakom, že by už nemal inú možnosť, ako napríklad schváliť vstup USA do vojny proti Severnej Kórei.

 

Toto je, priamo povedané, velezrada. Preto sú len dve možnosti:

 

Buď budú Blinken a Sullivan „úspešní“, alebo im dementný Biden podpíše podobne rozsiahle odpustky, aké už dostal Hunter Biden, aby Blinken a Sullivan neskončili na doživotie vo väzení za vlastizradu.

 

Nemožno však celkom vylúčiť ešte jednu možnosť.  V Kongrese sú aj viacerí Republikáni,  ktorí  dobre poznajú špinavý charakter oboch mužov a medzičasom už prehliadli, čo by chceli pripraviť Trumpovi a treba dúfať, že najdú spôsob ako to prekaziť.