Demokrati stále nechápu, prečo kedysi ich lojálni voliči volili Trumpa. Sú z porážky ešte stále v úplnej agónii! Už pripravujú januárový pochod na Washington!

12.11.2024 10:12

Na Sky sa šokovaná moderátorka včera spýtala: "Kto sú títo ľudia, odkiaľ pochádzajú a ako Donald Trump za deväť rokov tak zmenil ich názory?" Odpoveď  na to nenašla.

 

Nefungovali ani prieskumy, ktoré Demokrati počas volebného boja manipulovali. Zvýšili očakávania a vytvorili napätie tým, že ubezpečovali, že Trump a Harris boli v prieskumoch neustále tesne vedľa seba. Zrejme tomu sami verili. Veľká rana prišla a obrovské sklamanie, keď boli odhalené skutočné výsledky.

 

V jednej relácii v USA sa experta opýtali: „Trump vyhral, ​​ale boli ste ohromení tým, aký zničujúci bol výsledok? A prečo si myslíte, že to väčšina ľudí nečakala?"

Ten povedal: "Pretože nás prieskumníci ubezpečili, že Harris tesne vedie. A my sme im verili."

 

Ďalším neúspechom Demokratov bola nominácia guvernéra Minnesoty Tima Walza ako kandidáta Harris. Smiešneho a nemotorného Walza si ľudia zapamätali len pre jeho zvláštne gestá. Ale bol to on, kto bol zodpovedný za presadzovanie takzvanej woke agendy, ktorá sa stala ideologickým základom Demokratov. Guvernér, zástanca normalizácie deviácie a urobil zo svojho štátu „útočisko pre transrodových ľudí“ a podporoval nebinárne sklony u detí.

 

O ľuďoch ako Walz Elon Musk povedal: "Vzali mi syna."

Xavier Alexander Musk pred dvoma rokmi podľahol dúhovej propagande, zmenil pohlavie a odvtedy o sebe hovoril ako o žene. Aj to je dôvod, prečo Musk prešiel na Trumpovu stranu a nakoniec vyhral s Trumpom.

 

Po víťazstve Trumpa, ktorý sľubuje zákaz nekontrolovaných zmien pohlavia u detí a prestane financovať transrodové operácie z rozpočtu, sa ozvali prvé hlasy, ktoré oznámili svoj zámer odsťahovať sa z USA. Na sociálnych sieťach kolujú takéto vyjadrenia trans ľudí: „Nemôžem žiť v krajine, ktorá volí Trumpa. Nemôžem stráviť ďalšie štyri roky pod vedením tohto muža. Rozhodli sme sa odísť!"

 

Veľké sťahovanie z krajiny víťazného Trumpa pripravujú aj známe osobnosti. Všemocná mašinéria Hollywoodu a šoubiznisu neúnavne pracovala na víťazstve Harris:

Od podpory idola miliónov Taylor Swift až po prejav top popovej divy, Beyoncé, ktorá plakala na zhromaždeniach, keď hovorila o práve amerických žien na potrat. Situáciu nedokázali zachrániť ani podivné vystúpenia DiCapria a rappera Eminema o „hrozbách pre demokraciu“ po víťazstve Trumpa.

 

Od speváčky Madonny po Lady Gaga, Georgea Clooneyho, Toma Hanksa a mnohých ďalších, ktorých úsilie (zaplatené!) v boji proti Trumpovi bolo zbytočné.

 

Trumpovi priaznivci sa týmto takzvaným utečencom už len cynicky smejú a želajú im posmešne bezpečnú cestu.

 

Napríklad moderátor Foxu sa so známym hercom lúčil takto:

„Richard Gere predáva svoj dom v Connecticute za 11 miliónov dolárov po tom, čo oznámil, že opúšťa Spojené štáty. Dobre! Skvelé, že ideš preč. Len dbaj na to, aby ťa pri odchode dvere neudreli po zadku!"

 

V štáte New York 44 percent voličov volilo Republikánov, čo nikto z Demokratov nečakal ,ale demokratická guvernérka Kathy Hochul už povedala, že neopustí liberálnu agendu. Proti Trumpovi sa budú brániť ako v obliehanej pevnosti, a ako povedala:

„Toto bolo rodisko hnutia za práva žien, hnutia za environmentálnu spravodlivosť, hnutia za práva LGBTQ a amerického hnutia pracujúcich. Ako súčasť našej histórie zostane New York baštou slobody a právneho štátu proti Trumpovi.“

 

A v samotnom New Yorku generálna prokurátorka Letitia James sľúbila, že neustúpi od trestného stíhania Trumpa, aj keď je novozvolený prezident právne imúnny voči trestnému stíhaniu. A v Kalifornii zas guvernér Gavin Newsom sľubuje, že zabráni šíreniu trumpizmu vo svojom štáte.

 

Čo urobí samotná Kamala Harris, zatiaľ nie je známe. Hovorí sa, že neúspešná prezidentka sa v budúcnosti stane guvernérkou Kalifornie alebo založí nadáciu s jej menom podľa vzoru Hillary Clinton. Nie je vylúčené, že by Harris mohol zaujať miesto na Najvyššom súde, kde šiestich z deviatich sudcov vymenoval Trump.

 

Zatiaľ sa však Demokrati len stále spamätávajú zo šoku a olizujú si rany. Drvivá porážka vo všetkých swingových štátoch a vo všetkých sociálnych skupinách je dôvodom na hlbokú sebaanalýzu. Proti Trumpovi sa budú prvýkrát „brániť“ 18. januára, dva dni pred jeho inauguráciou.

 

Pripravujú pochod na Washington, na ktorom sa stretnú desaťtisíce nespokojných a nahnevaných aktivistov, ale nielen nahnevaných na Trumpa, ale aj nespokojných so svojimi Demokratmi, ktorí vo volebnom boji podľa nich žalostne zlyhali.