Čína ignoruje žiadosť USA o informácie - Biden chce vedieť, kto je za dronovým útokom na tajnú CIA-stanicu príslušnú pre operácie na sýrsko-jordánskej hranici

01.02.2024 13:16

Podľa informácií z Ázie tam zahynulo viacero vojakov USA pri útoku bezpilotných lietadiel proti ultratajnej stanici CIA zodpovednej za spravodajské a tajné operácie na sýrsko-jordánskej hranici.

 

Okrem toho: Nie! je slovo, ktorým Peking reaguje aj na žiadosti Bidenovej administratívy, aby poslal správu Teheránu, aby „skrotil“l Húsíov v Jemene, v znepokojujúcom kontexte rozšírených operácií neobyčajne silnej Osi odporu proti americkým a izraelským záujmom v tamojšom mimoriadne dôležitom regióne.

 

V tychto komplexných súvislostiach prezident Biden poveril svojho poradcu pre národnú bezpečnosť Sullivana, aby viedol túto veľmi citlivú misiu s Pekingom namiesto najvyššieho amerického diplomata Antonyho Blinkena.

 

Sullivan má jedinečnú pozíciu na to, aby si vymenil úlohy medzi domácou a zahraničnou politikou USA. Je dôverníkom prezidenta a aktívne sa zapája aj do Bidenovej kampane za znovuzvolenie.

 

Sullivan strávil piatkovú/sobotnú noc v Thajsku, aby tam začal svoju „šarmantnú“ ofenzívu na ministra zahraničných vecí Číny  Wang I.

Z krajiny však odišiel  s „dlhým nosom“ bez akýchkoľvek náznakov, že Čína by bola ochotná použiť svoj vplyv na Teherán, aby vyhovel americkým záujmom a zároveň tak dokonca ešte aj izraelským.

 

Ale prečo by to vôbec mala robiť! Sú Demokrati USA takí naivní a či tak hlúpi, alebo dokonca oboje súčasne, že verili na úspech Sullivanovej misie?

 

Neskôr potom Biely dom narýchlo zorganizoval televízne vysielanie konferencie de presse produkované vysokým predstaviteľom NSC, aby krylo Sullivanovi chrbát  aby jeho poslanie vyznelo aspoň ako čiastkový „úspech“. Ale či tomu uveria Republikáni? Tí predsa nie sú vôbec naivní.

 

Ako povedal vo vysielaní predstaviteľ NSC (pretáčajúc realitu):

 "Peking hovorí, že o tom budú diskutovať s Iráncami... ale my určite počkáme, kým sa ďalej vyjadríme o tom, ako a čo si myslíme o tom, ako budú v tejto záležitosti pokračovať."

 

Zdá sa, že Sullivan narazil do tehlovej a či do žulovej steny. Je to zvláštne, pretože Bidenova administratíva sa mala poučiť zo svojej predchádzajúcej skúsenosti s Pekingom, keď sa snažila prinútiť Čínu, aby presvedčila svojho blízkeho spojenca, KĽDR, aby obmedzila svoj program jadrových zbraní. A Peking urobil pravý opak.