Astrofyzik a profesor Univerzity Harvard, Loeb, miení, že v oceáne objavené kovové fragmenty sú z mimozemskej kozmickej lode
13.07.2023 22:46Astrofyzik z Harvardskej univerzity Avi Loeb je fenomén. Pohľad na zoznam jeho publikácií ukazuje všestrannosť, ktorá sa dnes vyskytuje len zriedka. Uznávajú to aj mnohí jeho kolegovia. Pre niekoho však Loebova všestrannosť zachádza priďaleko.
Pretože s rovnakou vážnosťou, s akou študuje čierne diery, exotické hviezdy či počiatky vesmíru, tak isto pátra po mimozemských civilizáciách.
Jeho populárno-náučná kniha „Mimozemšťan“ je bestsellerom. V časti odborných kruhov je však dnes Loeb považovaný za enfant terrible. To má veľa spoločného s medzihviezdnym objektom Oumuamua, ktorý preletel okolo Zeme v roku 2017. Loeb je dodnes presvedčený, že nejde o kométu či asteroid z inej slnečnej sústavy, ale o mimozemskú vesmírnu loď.
Prevratný objav v Tichom oceáne by mohol definitívne dokázať existenciu mimozemského života. Astrofyzici zistili, že kovové fragmenty získané z neidentifikovaného objektu, ktorý sa zrútil na Zem v roku 2014, by mohli byť pozostatkami „medzihviezdnej kozmickej lode“.
NASA potvrdila, že úlomky s názvom IM1 takmer určite prišli z vesmíru. Nový výskum naznačuje, že fragmenty sú „umelého pôvodu“.
Profesor Avi Loeb, profesor fyziky a vedúci projektu Galileo na Harvardskej univerzite, ktorý sa zameriava na hľadanie UFO a medzihviezdnych objektov, viedol tím hlbokomorských výskumníkov. 61-ročný americký profesor pre The Independent povedal, že jeho tím našiel 50 malých guľôčok pomocou magnetických saní spustených 2 km pod hladinu mora z výskumnej lode Silver Star.
Loeb si myslí, že tieto drobné predmety, ktoré sú veľké asi pol milimetra, sú s najväčšou pravdepodobnosťou vyrobené zo zliatiny ocele a titánu, ktorá je oveľa pevnejšia ako železo nachádzajúce sa v bežných meteoritoch.
Teraz sú potrebné ďalšie testy, ale profesor Loeb verí, že sú buď medzihviezdneho pôvodu, alebo ich vytvorila vyspelá mimozemská civilizácia.