Ako sú nepohodlní politici na Západe znemožnení a odsunutí na vedľajšiu koľaj, prípadne až do väzenia, a to zneužívaním justície v prospech systému

19.11.2024 10:18

Vo Francúzsku hrozí favoritke v budúcich prezidentských volieb Marine Le Pen až päť rokov väzenia. Prenasledovanie politikov, ktorí sa systému nepáčia, zneužívaním justície má najmä vo Francúzsku, ale nielen tam, dlhú tradíciu.

 

Parížska prokuratúra v piatok požiadala súd, aby odsúdil šéfku strany Národné zhromaždenie Marine Le Pen na päť rokov väzenia, pokutu 300-tisíc eur a päťročný zákaz kandidovať vo voľbách.

 

Le Pen a 26 jej kolegov sú obvinení zo sprenevery fondov Európskeho parlamentu v rokoch 2004 až 2016 prostredníctvom fiktívneho zamestnávania asistentov poslancov.

 

Marine Le Pen obvinenia popiera a trvá na tom, že strana neporušila žiadne pravidlá, ktoré platia pre všetkých. Ale zotrvačník prenasledovania sa už nedá zastaviť. Súdne pojednávania potrvajú do 27. novembra a parížsky súd vyhlási svoj verdikt na budúci rok, dva roky pred prezidentskými voľbami.

 

Ak bude Le Pen uznaná vinnou, už nebude môcť kandidovať.

V nadchádzajúcej prezidentskej volebnej kampani je však jasným favoritom. A tým je nebezpečná pre systém!

 

Maďarský premiér Viktor Orbán ako jeden z prvých prisľúbil Le Pen podporu: „Nemohol som uveriť týmto správam o Marine Le Pen.“

 

Orbán jej poslal povzbudivý odkaz: „Marine, prosím, pamätajte, že v tomto boji sme s vami. A nezabudnite, že presadzovanie spravodlivosti bolo rozhodujúcim krokom aj pri víťazstve prezidenta Trumpa.“

 

Samozrejme, ža aj Francúzi si všímajú, kam to smeruje a aký to má pôvod. Petícia na podporu lídra pravicovej strany začala zbierať podpisy. A tu je názor obyčajných Parížanov: "Chcú sa zbaviť Marine Le Pen a jej strany." "Toto nie je obyčajný trest." Ide o prezidentské voľby." „Chcú zlikvidovať stranu Rassemblement Nationale."

 

Vo všeobecnosti je to naozaj veľmi francúzske sfalšovať realitu a postaviť pred súd jasného favorita v nadchádzajúcich prezidentských voľbách. Tento bojový nástroj je vo Francúzsku už normálny, stala sa z neho „normalita“ a už nikoho neprekvapuje.

 

Sú to politické „vraždy“ a súd je ako nabrúsený nôž pripravený zasiahnuť.

 

Bývalého prezidenta Nicolasa Sarkozyho hodili v roku 2020 do politického odpadu s pomocou trestného konania v súvislosti s údajným úplatkom 50 miliónov eur od líbyjského vodcu Muammara Kaddáfího.

V tom čase pravidelne kritizoval Macronove činy a bol veľmi vplyvnou osobnosťou francúzskeho politického života. Vo voľbách mohol byť skutočným konkurentom Macrona, a tak sa dva roky pred voľbami ponáhľali zbaviť sa Sarkozyho.

 

Áno, potom sa ale všetko otočilo, Sarkozy je slobodný, ale nesedí v prezidentskom kresle. Doma počúva čo mu spieva jeho atraktívna Carla Bruni.   

 

V roku 2012 sa šéfovi MMF Dominique Strauss-Kahnovi nepodarilo kandidovať na francúzskeho prezidenta. Bol bystrým politikom, skvelým ekonómom a podľa prieskumov nesporným favoritom v prezidentských voľbách.

Ako sa hovorí, bol preto zostrelený už pri štarte. Rok pred voľbami čierna slúžka v bielej zástere v newyorskom hoteli obvinila Straussa-Kahna zo znásilnenia.

 

Šéf MMF bol doslova vyvlečený z lietadla pripraveného na odlet do Francúzska a uvrhnutý za mreže, vo väzení s upotenými newyorskými vrahmi. Potom bol prepustený do domáceho väzenia na kauciu 1 milión dolárov a elektronický náramok na členok. Nakoniec sa prípad zrútil a nebolo z neho nič. Lenže reputácia politika bola rok pred voľbami zničená a Strauss-Kahn nekandidoval na prezidenta.

 

Francúzskym prezidentom sa potom stal neschopný, ale devótne proamerický Hollande.

Snáď najvýraznejším úspechom jeho prezidentovania boli jeho tajné jazdy na „kolobežke“, aby navštívil svoju milenku. Paparazzovia ho zachytili, no pani nenahlásila žiadne sexuálne obťažovanie, takže bolo všetko v „poriadku.“

 

Ak však ponecháme Francúzsko bokom, tak absolútnym rekordérom v počte trestných konaní vedených proti prezidentskému kandidátovi je samozrejme Donald Trump.

 

Posledné štyri roky ho doslova vláčili po súdoch. Obvinili ho z desiatok trestných činov, od obťažovania, znásilnenia a nezákonných platieb pornoherečke až po organizovanie útoku na Kapitol, ako aj zakázané skladovanie utajovaných dokumentov a daňové úniky.

Celkovo Trumpovi hrozí až 600 rokov väzenia. Ale neexistuje ani jeden dokázaný jeho trestný čin.

 

Ak sa vrátime do Európy, tak napríklad aj v Nemecku ti čo sú pri moci  sa usilujú využiť právny systém na boj proti politickým oponentom.

 

Demisia Scholzovej vlády a parlamentné voľby v Nemecku sa nezadržateľne blížia. AfD neustále rastie. Nastala panika!

Je tu však vhodný „liek“: 113 poslancov Spolkového snemu, z ktorých väčšina sú Zelení, sa chce obrátiť na Ústavný súd, aby uznal aktivity AfD za protiústavné a extrémistické.

 

Ak sa to tak stane, tak AfD už nebude a strana bude zakázaná.

 

 

Tak sa prezentujú  naše vysoko „morálne hodnoty“ Západu.